Gemeente · Halle-Vilvoorde · Vlaams-BrabantWapen van KampenhoutVlag van Kampenhout

Kampenhout: bevolking en statistieken

Kampenhout telt 12.600 inwoners (2026) op 33,6 km², oftewel 374 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 297 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,8% tussen 2016 en 2026.

  • 12.600 inwoners
  • 33,6 km²
  • 374 inw./km²
  • 15 m
Locatiekaart: Kampenhout

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Kampenhout op rang 40 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 29.295 € in Kampenhout, tegenover gemiddeld 26.927 € in Vlaams-Brabant en 23.352 € voor het hele land.

Wagens per huishouden: 1,45 in Kampenhout, tegenover gemiddeld 1,20 in Vlaams-Brabant en 1,07 voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 23,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.076 kWh per jaar.

Wist u dat?

Kampenhout in cijfers

Bevolking
12.600
rang 297 van 565 +7,8%
Bevolkingsdichtheid
374inw./km²
rang 244 van 564
Oppervlakte
33,6km²
rang 362 van 565
Hoogte
15m
rang 455 van 565
Netto belastbaar inkomen per inwoner
29.295€
rang 30 van 564
Wagens per huishouden
1,45
rang 27 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
85,3%
rang 52 van 564
Administratief armoederisico
4,7%
rang 484 van 551

Alle indicatoren van Kampenhout

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorKampenhoutVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)20,2%20,8%21,7%rang 401 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,3%22,6%21,5%rang 185 van 564

Wonen

IndicatorKampenhoutVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)24,2%–34,6%rang 384 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)17,6%–15,3%rang 185 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)85,3%–79,9%rang 52 van 564
Aantal woningen (2024)5.329542.5045.783.434rang 321 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,94 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 223 van 564

Energie

IndicatorKampenhoutVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)87,9%–76,7%rang 74 van 564

Economie

IndicatorKampenhoutVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.501130.8331.170.010rang 247 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)119,1 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 133 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)29.295 €26.927 €24.247 €rang 30 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)34.325 €–30.830 €rang 28 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)436.250 €–302.500 €rang 58 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)332.500 €–249.900 €rang 17 van 299

Mobiliteit

IndicatorKampenhoutVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,451,201,25rang 27 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)13,6%21,3%17,6%rang 503 van 564

Samenleving

IndicatorKampenhoutVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,7%11,9%6,4%rang 317 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,7%6,8%7,0%rang 484 van 551

Bevolkingsevolutie van Kampenhout

11.55111.94912.34612.7442016: 11.6892017: 11.7682018: 11.8982019: 11.9722020: 12.1292021: 12.2802022: 12.3502023: 12.4452024: 12.5282025: 12.6062026: 12.600201620182020202220242026

Kampenhout telde 11.689 inwoners in 2016 en 12.600 in 2026.

JaarBevolking
202112.280
202212.350
202312.445
202412.528
202512.606
202612.600

Kampenhout op de kaart

Economische sectoren: Kampenhout

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Kampenhout

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.076kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 129 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 126 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 76 kWhokt.nov.: 48 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,8 °Cjun.: 17,3 °Cjul.: 18,9 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,1 °Cnov.: 7,4 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Kampenhout?

Kampenhout telt 12.600 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 297 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Kampenhout?

Kampenhout beslaat 33,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 374 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Kampenhout?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kampenhout van 11.689 naar 12.600 inwoners, oftewel +7,8%.

Waar ligt Kampenhout?

Kampenhout ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,941, lengtegraad 4,550.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Kampenhout?

In Kampenhout bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 29.295 € (2023), rang 30 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Wagens per huishouden: wat is de waarde in Kampenhout?

In Kampenhout bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,45 (2025), rang 27 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kampenhout?

In Kampenhout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.076 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Kampenhout?

Het dichtst bij Kampenhout liggen Steenokkerzeel (3,8 km), Boortmeerbeek (4,8 km), Kortenberg (6,5 km), Haacht (7,3 km), Zemst (7,7 km).

Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.