

Veurne: bevolking en statistieken
Veurne telt 12.749 inwoners (2026) op 97,2 km², oftewel 131 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 293 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,2% tussen 2016 en 2026.
- 12.749 inwoners
- 97,2 km²
- 131 inw./km²
- 8 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Veurne op rang 32 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 27,4% in Veurne, tegenover gemiddeld 25,3% in West-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,72 ‰ in Veurne, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 15,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.117 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.615 voetbalvelden.
- 2,9 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Koksijde (21.072 inwoners), op 3,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.468 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Veurne in cijfers
Alle indicatoren van Veurne
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Veurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 27,4% | 25,3% | 21,7% | rang 19 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,4% | 19,9% | 21,5% | rang 496 van 564 |
Wonen
| Indicator | Veurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 38,7% | – | 34,6% | rang 234 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,2% | – | 15,3% | rang 239 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 74,0% | – | 79,9% | rang 460 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.425 | 736.010 | 5.783.434 | rang 271 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,72 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 34 van 564 |
Energie
| Indicator | Veurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 71,3% | – | 76,7% | rang 397 van 564 |
Economie
| Indicator | Veurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.694 | 148.653 | 1.170.010 | rang 215 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 132,9 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 56 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.577 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 330 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.036 € | – | 30.830 € | rang 355 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 312.500 € | – | 302.500 € | rang 253 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 274.500 € | – | 249.900 € | rang 87 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Veurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,05 | 1,11 | 1,25 | rang 490 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,7% | 23,1% | 17,6% | rang 99 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Veurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,6% | 7,6% | 6,4% | rang 403 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,8% | 6,8% | 7,0% | rang 290 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Veurne
Veurne telde 11.674 inwoners in 2016 en 12.749 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 12.172 |
| 2022 | 12.295 |
| 2023 | 12.419 |
| 2024 | 12.542 |
| 2025 | 12.564 |
| 2026 | 12.749 |
Veurne op de kaart
Economische sectoren: Veurne
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,0% ×0,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,4% ×1,0
- Bouwnijverheid13,7% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij13,5% ×3,2
- Verwerkende nijverheid8,0% ×1,7
- Horeca6,8% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,0% ×0,9
- Overige diensten5,7% ×0,9
Zon en temperaturen: Veurne
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Veurne?
Veurne telt 12.749 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 293 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Veurne?
Veurne beslaat 97,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 131 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Veurne?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Veurne van 11.674 naar 12.749 inwoners, oftewel +9,2%.
Waar ligt Veurne?
Veurne ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Veurne (arrondissement). Breedtegraad 51,072, lengtegraad 2,662.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Veurne?
In Veurne bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 27,4% (2026), rang 19 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Veurne?
In Veurne bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,72 ‰ (2021-2025), rang 34 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Veurne?
In Veurne produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.117 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Veurne?
Het dichtst bij Veurne liggen Koksijde (3,2 km), De Panne (5,9 km), Alveringem (7,6 km), Nieuwpoort (8,9 km), Lo-Reninge (12 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.