

Diksmuide: bevolking en statistieken
Diksmuide telt 17.386 inwoners (2026) op 150,7 km², oftewel 115 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 208 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,0% tussen 2016 en 2026.
- 17.386 inwoners
- 150,7 km²
- 115 inw./km²
- 9 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Diksmuide op rang 24 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 137,1 ‰ in Diksmuide, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,46 ‰ in Diksmuide, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 17,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.100 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 21.112 voetbalvelden.
- 3,4 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Houthulst, op 8,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Ieper (35.629 inwoners), op 20 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.400 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Diksmuide in cijfers
Alle indicatoren van Diksmuide
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Diksmuide | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,5% | 25,3% | 21,7% | rang 133 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,2% | 19,9% | 21,5% | rang 438 van 564 |
Wonen
| Indicator | Diksmuide | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 37,2% | – | 34,6% | rang 257 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,5% | – | 15,3% | rang 49 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 74,1% | – | 79,9% | rang 459 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.521 | 736.010 | 5.783.434 | rang 199 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,46 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 44 van 564 |
Energie
| Indicator | Diksmuide | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 73,8% | – | 76,7% | rang 341 van 564 |
Economie
| Indicator | Diksmuide | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.383 | 148.653 | 1.170.010 | rang 132 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 137,1 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 44 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.618 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 386 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.049 € | – | 30.830 € | rang 353 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 298.000 € | – | 302.500 € | rang 300 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 245.000 € | – | 249.900 € | rang 161 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Diksmuide | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,17 | 1,11 | 1,25 | rang 394 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 20,5% | 23,1% | 17,6% | rang 177 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Diksmuide | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,3% | 7,6% | 6,4% | rang 348 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,4% | 6,8% | 7,0% | rang 247 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Diksmuide
Diksmuide telde 16.551 inwoners in 2016 en 17.386 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 16.815 |
| 2022 | 16.926 |
| 2023 | 17.174 |
| 2024 | 17.228 |
| 2025 | 17.337 |
| 2026 | 17.386 |
Diksmuide op de kaart
Economische sectoren: Diksmuide
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Landbouw, bosbouw en visserij17,2% ×4,1
- Bouwnijverheid15,0% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,9% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten11,8% ×0,6
- Verwerkende nijverheid7,2% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten6,1% ×0,9
- Overige diensten6,0% ×0,9
- Horeca5,1% ×0,9
Zon en temperaturen: Diksmuide
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Diksmuide?
Diksmuide telt 17.386 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 208 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Diksmuide?
Diksmuide beslaat 150,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 115 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Diksmuide?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Diksmuide van 16.551 naar 17.386 inwoners, oftewel +5,0%.
Waar ligt Diksmuide?
Diksmuide ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Diksmuide (arrondissement). Breedtegraad 51,033, lengtegraad 2,865.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Diksmuide?
In Diksmuide bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 137,1 ‰ (2024), rang 44 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Diksmuide?
In Diksmuide bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,46 ‰ (2021-2025), rang 44 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Diksmuide?
In Diksmuide produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.100 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Diksmuide?
Het dichtst bij Diksmuide liggen Houthulst (8,6 km), Lo-Reninge (9,8 km), Koekelare (10 km), Alveringem (11 km), Ichtegem (12 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Joey-das-WBF, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.