

Rotselaar: bevolking en statistieken
Rotselaar telt 17.807 inwoners (2026) op 37,2 km², oftewel 478 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 206 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,3% tussen 2016 en 2026.
- 17.807 inwoners
- 37,2 km²
- 478 inw./km²
- 14 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Rotselaar op rang 25 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 3,5% in Rotselaar, tegenover gemiddeld 6,8% in Vlaams-Brabant en 11,0% voor het hele land.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 29.868 € in Rotselaar, tegenover gemiddeld 26.927 € in Vlaams-Brabant en 23.352 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 24,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Netto belastbaar inkomen per inwoner”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.213 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Tremelo, op 4,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Leuven (105.357 inwoners), op 8,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.240 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Rotselaar in cijfers
Alle indicatoren van Rotselaar
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Rotselaar | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,0% | 20,8% | 21,7% | rang 247 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,7% | 22,6% | 21,5% | rang 260 van 564 |
Wonen
| Indicator | Rotselaar | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 16,3% | – | 34,6% | rang 495 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,8% | – | 15,3% | rang 71 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,7% | – | 79,9% | rang 132 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.058 | 542.504 | 5.783.434 | rang 213 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,27 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 48 van 564 |
Energie
| Indicator | Rotselaar | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,8% | – | 76,7% | rang 59 van 564 |
Economie
| Indicator | Rotselaar | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.026 | 130.833 | 1.170.010 | rang 169 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 113,8 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 175 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 29.868 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 24 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 34.653 € | – | 30.830 € | rang 21 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 395.000 € | – | 302.500 € | rang 104 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 330.000 € | – | 249.900 € | rang 18 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Rotselaar | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,33 | 1,20 | 1,25 | rang 131 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,5% | 21,3% | 17,6% | rang 474 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Rotselaar | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,4% | 11,9% | 6,4% | rang 422 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 3,5% | 6,8% | 7,0% | rang 549 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Rotselaar
Rotselaar telde 16.439 inwoners in 2016 en 17.807 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 17.081 |
| 2022 | 17.294 |
| 2023 | 17.499 |
| 2024 | 17.672 |
| 2025 | 17.689 |
| 2026 | 17.807 |
Rotselaar op de kaart
Economische sectoren: Rotselaar
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten24,7% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,8% ×0,9
- Bouwnijverheid10,1% ×0,7
- Informatie en communicatie9,2% ×1,7
- Administratieve en ondersteunende diensten7,5% ×1,1
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening7,1% ×1,5
- Overige diensten6,6% ×1,0
- Kunst, amusement en recreatie5,3% ×1,3
Zon en temperaturen: Rotselaar
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Rotselaar?
Rotselaar telt 17.807 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 206 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Rotselaar?
Rotselaar beslaat 37,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 478 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Rotselaar?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Rotselaar van 16.439 naar 17.807 inwoners, oftewel +8,3%.
Waar ligt Rotselaar?
Rotselaar ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,951, lengtegraad 4,711.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Rotselaar?
In Rotselaar bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 3,5% (2023), rang 549 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Rotselaar?
In Rotselaar bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 29.868 € (2023), rang 24 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Rotselaar?
In Rotselaar produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Rotselaar?
Het dichtst bij Rotselaar liggen Tremelo (4,5 km), Holsbeek (5,5 km), Herent (5,5 km), Haacht (5,9 km), Keerbergen (8,0 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.