Gemeente · Leuven · Vlaams-BrabantWapen van HerentVlag van Herent

Herent: bevolking en statistieken

Herent telt 23.287 inwoners (2026) op 32,7 km², oftewel 711 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 139 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,8% tussen 2016 en 2026.

  • 23.287 inwoners
  • 32,7 km²
  • 711 inw./km²
  • 29 m
Locatiekaart: Herent

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Herent op rang 17 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 31.447 € in Herent, tegenover gemiddeld 26.927 € in Vlaams-Brabant en 23.352 € voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 26,5% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.064 kWh per jaar.

Wist u dat?

Herent in cijfers

Bevolking
23.287
rang 139 van 565 +9,8%
Bevolkingsdichtheid
711inw./km²
rang 125 van 564
Oppervlakte
32,7km²
rang 376 van 565
Hoogte
29m
rang 371 van 565
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
87,1%
rang 14 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner
31.447€
rang 13 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
88,9%
rang 57 van 564
Administratief armoederisico
5,3%
rang 424 van 551

Alle indicatoren van Herent

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHerentVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,5%20,8%21,7%rang 297 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,1%22,6%21,5%rang 208 van 564

Wonen

IndicatorHerentVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)22,3%–34,6%rang 419 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)16,4%–15,3%rang 226 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)87,1%–79,9%rang 14 van 564
Aantal woningen (2024)10.129542.5045.783.434rang 153 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,16 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 310 van 564

Energie

IndicatorHerentVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)88,9%–76,7%rang 57 van 564

Economie

IndicatorHerentVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2.430130.8331.170.010rang 127 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)104,4 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 259 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)31.447 €26.927 €24.247 €rang 13 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)34.993 €–30.830 €rang 14 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)439.000 €–302.500 €rang 57 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)350.000 €–249.900 €rang 11 van 299

Mobiliteit

IndicatorHerentVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,191,201,25rang 374 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,5%21,3%17,6%rang 242 van 564

Samenleving

IndicatorHerentVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)7,8%11,9%6,4%rang 213 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,3%6,8%7,0%rang 424 van 551

Bevolkingsevolutie van Herent

20.90221.80122.69923.5982016: 21.2132017: 21.3722018: 21.6322019: 21.6822020: 21.9202021: 22.0462022: 22.4302023: 22.7232024: 23.0072025: 23.0812026: 23.287201620182020202220242026

Herent telde 21.213 inwoners in 2016 en 23.287 in 2026.

JaarBevolking
202122.046
202222.430
202322.723
202423.007
202523.081
202623.287

Herent op de kaart

Economische sectoren: Herent

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Herent

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.064kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 94 kWhmrt.apr.: 120 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 125 kWhjun.jul.: 126 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,1 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,8 °Cjun.: 17,3 °Cjul.: 18,9 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,1 °Cnov.: 7,4 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Herent?

Herent telt 23.287 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 139 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Herent?

Herent beslaat 32,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 711 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Herent?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Herent van 21.213 naar 23.287 inwoners, oftewel +9,8%.

Waar ligt Herent?

Herent ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,908, lengtegraad 4,671.

Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Herent?

In Herent bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 87,1% (2024), rang 14 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Herent?

In Herent bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 31.447 € (2023), rang 13 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Herent?

In Herent produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.064 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Herent?

Het dichtst bij Herent liggen Leuven (4,1 km), Rotselaar (5,5 km), Holsbeek (6,8 km), Bertem (7,5 km), Haacht (8,0 km).

Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.