Gemeente · Leuven · Vlaams-BrabantWapen van Oud-HeverleeVlag van Oud-Heverlee

Oud-Heverlee: bevolking en statistieken

Oud-Heverlee telt 11.414 inwoners (2026) op 31,2 km², oftewel 366 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 329 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,0% tussen 2016 en 2026.

  • 11.414 inwoners
  • 31,2 km²
  • 366 inw./km²
  • 81 m
Locatiekaart: Oud-Heverlee

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Oud-Heverlee op rang 44 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 34.578 € in Oud-Heverlee, tegenover gemiddeld 26.927 € in Vlaams-Brabant en 23.352 € voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 32,2% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.

Wist u dat?

Oud-Heverlee in cijfers

Bevolking
11.414
rang 329 van 565 +4,0%
Bevolkingsdichtheid
366inw./km²
rang 249 van 564
Oppervlakte
31,2km²
rang 387 van 565
Hoogte
81m
rang 227 van 565
Netto belastbaar inkomen per inwoner
34.578€
rang 2 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
94,4%
rang 8 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
86,5%
rang 22 van 564
Huishoudens zonder wagen
13,5%
rang 506 van 564

Alle indicatoren van Oud-Heverlee

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorOud-HeverleeVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,1%20,8%21,7%rang 101 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,6%22,6%21,5%rang 158 van 564

Wonen

IndicatorOud-HeverleeVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)19,4%–34,6%rang 459 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)16,7%–15,3%rang 213 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)86,5%–79,9%rang 22 van 564
Aantal woningen (2024)4.926542.5045.783.434rang 340 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,21 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 307 van 564

Energie

IndicatorOud-HeverleeVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)94,4%–76,7%rang 8 van 564

Economie

IndicatorOud-HeverleeVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.353130.8331.170.010rang 276 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)118,5 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 139 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)34.578 €26.927 €24.247 €rang 2 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)35.744 €–30.830 €rang 10 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)475.000 €–302.500 €rang 36 van 554

Mobiliteit

IndicatorOud-HeverleeVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,341,201,25rang 112 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)13,5%21,3%17,6%rang 506 van 564

Samenleving

IndicatorOud-HeverleeVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)7,7%11,9%6,4%rang 218 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,0%6,8%7,0%rang 450 van 551

Bevolkingsevolutie van Oud-Heverlee

10.88711.13511.38311.6312016: 10.9732017: 11.0952018: 11.0992019: 11.1122020: 11.0882021: 11.2092022: 11.4702023: 11.5452024: 11.4742025: 11.4062026: 11.414201620182020202220242026

Oud-Heverlee telde 10.973 inwoners in 2016 en 11.414 in 2026.

JaarBevolking
202111.209
202211.470
202311.545
202411.474
202511.406
202611.414

Oud-Heverlee op de kaart

Economische sectoren: Oud-Heverlee

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Oud-Heverlee

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.070kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

jan.: 38 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 95 kWhmrt.apr.: 121 kWhapr.mei: 129 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 127 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 77 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 3,5 °Cfeb.: 4,0 °Cmrt.: 6,5 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,2 °Cjul.: 18,8 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,5 °Cokt.: 12,0 °Cnov.: 7,3 °Cdec.: 4,6 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Oud-Heverlee?

Oud-Heverlee telt 11.414 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 329 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Oud-Heverlee?

Oud-Heverlee beslaat 31,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 366 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Oud-Heverlee?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Oud-Heverlee van 10.973 naar 11.414 inwoners, oftewel +4,0%.

Waar ligt Oud-Heverlee?

Oud-Heverlee ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,833, lengtegraad 4,667.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Oud-Heverlee?

In Oud-Heverlee bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 34.578 € (2023), rang 2 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Oud-Heverlee?

In Oud-Heverlee bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 94,4% (2024), rang 8 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Oud-Heverlee?

In Oud-Heverlee produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Oud-Heverlee?

Het dichtst bij Oud-Heverlee liggen Bertem (4,0 km), Leuven (5,6 km), Bierbeek (7,0 km), Huldenberg (8,1 km), Herent (8,3 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.