Gemeente · Gent · Oost-Vlaanderen

Nazareth-De Pinte: bevolking en statistieken

Nazareth-De Pinte telt 23.633 inwoners (2026) op 53,2 km², oftewel 444 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 136 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,7% tussen 2016 en 2026.

  • 23.633 inwoners
  • 53,2 km²
  • 444 inw./km²
  • 9 m
Locatiekaart: Nazareth-De Pinte

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Nazareth-De Pinte op rang 22 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 30.123 € in Nazareth-De Pinte, tegenover gemiddeld 25.350 € in Oost-Vlaanderen en 23.352 € voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 26,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.

Wist u dat?

Nazareth-De Pinte in cijfers

Bevolking
23.633
rang 136 van 565 +7,7%
Bevolkingsdichtheid
444inw./km²
rang 209 van 564
Oppervlakte
53,2km²
rang 216 van 565
Hoogte
9m
rang 505 van 565
Netto belastbaar inkomen per inwoner
30.123€
rang 21 van 564
Gebouwen van vóór 1946
15,5%
rang 505 van 564
Huishoudens zonder wagen
13,7%
rang 500 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
87,5%
rang 83 van 564

Alle indicatoren van Nazareth-De Pinte

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorNazareth-De PinteOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,2%21,2%21,7%rang 95 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,9%21,3%21,5%rang 363 van 564

Wonen

IndicatorNazareth-De PinteOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)15,5%–34,6%rang 505 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)21,0%–15,3%rang 65 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)85,0%–79,9%rang 56 van 564
Aantal woningen (2024)10.539769.8885.783.434rang 144 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,40 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 281 van 564

Energie

IndicatorNazareth-De PinteOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)87,5%–76,7%rang 83 van 564

Economie

IndicatorNazareth-De PinteOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.269171.4241.170.010rang 83 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)138,3 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 40 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)30.123 €25.350 €24.247 €rang 21 van 564
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)467.888 €–302.500 €rang 41 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)286.500 €–249.900 €rang 61 van 299

Mobiliteit

IndicatorNazareth-De PinteOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,321,121,25rang 147 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)13,7%23,8%17,6%rang 500 van 564

Samenleving

IndicatorNazareth-De PinteOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,4%9,2%6,4%rang 341 van 564

Bevolkingsevolutie van Nazareth-De Pinte

21.68322.41823.15223.8872016: 21.9372017: 21.9862018: 22.1062019: 22.3022020: 22.5832021: 22.8342022: 23.0862023: 23.3302024: 23.3962025: 23.5742026: 23.633201620182020202220242026

Nazareth-De Pinte telde 21.937 inwoners in 2016 en 23.633 in 2026.

JaarBevolking
202122.834
202223.086
202323.330
202423.396
202523.574
202623.633

Nazareth-De Pinte op de kaart

Economische sectoren: Nazareth-De Pinte

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Nazareth-De Pinte

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.067kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 123 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 4,0 °Cfeb.: 4,4 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,6 °Cjun.: 17,0 °Cjul.: 18,7 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,7 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Nazareth-De Pinte?

Nazareth-De Pinte telt 23.633 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 136 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Nazareth-De Pinte?

Nazareth-De Pinte beslaat 53,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 444 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Nazareth-De Pinte?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Nazareth-De Pinte van 21.937 naar 23.633 inwoners, oftewel +7,7%.

Waar ligt Nazareth-De Pinte?

Nazareth-De Pinte ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 50,984, lengtegraad 3,632.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Nazareth-De Pinte?

In Nazareth-De Pinte bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 30.123 € (2023), rang 21 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Nazareth-De Pinte?

In Nazareth-De Pinte bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 15,5% (2024), rang 505 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Nazareth-De Pinte?

In Nazareth-De Pinte produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Nazareth-De Pinte?

Het dichtst bij Nazareth-De Pinte liggen Sint-Martens-Latem (3,9 km), Gavere (6,5 km), Deinze (7,3 km), Kruisem (9,6 km), Gent (10 km).