

Deinze: bevolking en statistieken
Deinze telt 46.380 inwoners (2026) op 128,0 km², oftewel 362 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 39 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,5% tussen 2016 en 2026.
- 46.380 inwoners
- 128,0 km²
- 362 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Deinze op rang 7 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 21,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 17.931 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Nazareth-De Pinte, op 7,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Gent (274.042 inwoners), op 16 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.292 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Deinze in cijfers
Alle indicatoren van Deinze
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Deinze | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,7% | 21,2% | 21,7% | rang 191 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,5% | 21,3% | 21,5% | rang 407 van 564 |
Wonen
| Indicator | Deinze | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 22,6% | – | 34,6% | rang 416 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 22,7% | – | 15,3% | rang 22 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,4% | – | 79,9% | rang 194 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 21.355 | 769.888 | 5.783.434 | rang 42 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 9,14 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 25 van 564 |
Energie
| Indicator | Deinze | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 79,4% | – | 76,7% | rang 228 van 564 |
Economie
| Indicator | Deinze | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 6.102 | 171.424 | 1.170.010 | rang 24 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 131,6 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 60 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.663 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 119 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.339 € | – | 30.830 € | rang 128 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 363.052 € | – | 302.500 € | rang 142 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 232.500 € | – | 249.900 € | rang 190 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Deinze | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,20 | 1,12 | 1,25 | rang 356 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,5% | 23,8% | 17,6% | rang 206 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Deinze | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,4% | 9,2% | 6,4% | rang 281 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,8% | 7,7% | 7,0% | rang 377 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Deinze
Deinze telde 42.738 inwoners in 2016 en 46.380 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 43.922 |
| 2022 | 44.315 |
| 2023 | 44.930 |
| 2024 | 45.471 |
| 2025 | 46.026 |
| 2026 | 46.380 |
Deinze op de kaart
Economische sectoren: Deinze
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten21,7% ×1,1
- Bouwnijverheid14,6% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,8% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten7,2% ×1,1
- Overige diensten6,0% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij5,9% ×1,4
- Verwerkende nijverheid5,8% ×1,2
- Informatie en communicatie5,1% ×0,9
Zon en temperaturen: Deinze
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Deinze?
Deinze telt 46.380 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 39 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Deinze?
Deinze beslaat 128,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 362 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Deinze?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Deinze van 42.738 naar 46.380 inwoners, oftewel +8,5%.
Waar ligt Deinze?
Deinze ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 50,983, lengtegraad 3,527.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Deinze?
In Deinze bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 22,7% (2024), rang 22 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Deinze?
In Deinze bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 6.102 (2024), rang 24 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Deinze?
In Deinze produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Deinze?
Het dichtst bij Deinze liggen Nazareth-De Pinte (7,3 km), Dentergem (8,1 km), Sint-Martens-Latem (8,7 km), Kruisem (8,7 km), Zulte (9,7 km).
Wapen: Stad Deinze, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.