Gemeente · Diksmuide · West-VlaanderenWapen van Lo-ReningeVlag van Lo-Reninge

Lo-Reninge: bevolking en statistieken

Lo-Reninge telt 3.138 inwoners (2026) op 63,4 km², oftewel 49,5 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 542 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −4,2% tussen 2016 en 2026.

  • 3.138 inwoners
  • 63,4 km²
  • 50 inw./km²
  • 1 m
Locatiekaart: Lo-Reninge

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Lo-Reninge op rang 59 qua bevolking.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 181,3 ‰ in Lo-Reninge, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 31,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.105 kWh per jaar.

Wist u dat?

Lo-Reninge in cijfers

Bevolking
3.138
rang 542 van 565 −4,2%
Bevolkingsdichtheid
50inw./km²
rang 531 van 564
Oppervlakte
63,4km²
rang 169 van 565
Hoogte
1m
rang 563 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
181,3‰
rang 5 van 564
Aantal woningen
1.468
rang 544 van 565
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
3,0%
rang 531 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
68,1%
rang 441 van 564

Alle indicatoren van Lo-Reninge

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorLo-ReningeWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,1%25,3%21,7%rang 235 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,7%19,9%21,5%rang 148 van 564

Wonen

IndicatorLo-ReningeWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)46,3%–34,6%rang 149 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)19,1%–15,3%rang 122 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)68,0%–79,9%rang 521 van 564
Aantal woningen (2024)1.468736.0105.783.434rang 544 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,61 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 170 van 564

Energie

IndicatorLo-ReningeWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)68,1%–76,7%rang 441 van 564

Economie

IndicatorLo-ReningeWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)569148.6531.170.010rang 466 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)181,3 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 5 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)22.442 €24.427 €24.247 €rang 396 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.288 €–30.830 €rang 329 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)210.000 €–302.500 €rang 487 van 554

Mobiliteit

IndicatorLo-ReningeWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,201,111,25rang 356 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,2%23,1%17,6%rang 254 van 564

Samenleving

IndicatorLo-ReningeWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,0%7,6%6,4%rang 531 van 564
Administratief armoederisico (2023)6,6%6,8%7,0%rang 305 van 551

Bevolkingsevolutie van Lo-Reninge

3.1153.1813.2483.3142016: 3.2772017: 3.2882018: 3.2892019: 3.2912020: 3.2902021: 3.2572022: 3.2172023: 3.2372024: 3.2162025: 3.1832026: 3.138201620182020202220242026

Lo-Reninge telde 3.277 inwoners in 2016 en 3.138 in 2026.

JaarBevolking
20213.257
20223.217
20233.237
20243.216
20253.183
20263.138

Lo-Reninge op de kaart

Economische sectoren: Lo-Reninge

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Lo-Reninge

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.105kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,4°C
juli
Koudste maand
4,5°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

jan.: 43 kWhjan.feb.: 61 kWhfeb.mrt.: 100 kWhmrt.apr.: 128 kWhapr.mei: 131 kWhmeijun.: 130 kWhjun.jul.: 128 kWhjul.aug.: 118 kWhaug.sep.: 105 kWhsep.okt.: 78 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 37 kWhdec.0 °Cjan.: 4,5 °Cfeb.: 4,8 °Cmrt.: 6,9 °Capr.: 9,9 °Cmei: 13,3 °Cjun.: 16,6 °Cjul.: 18,4 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,9 °Cokt.: 12,5 °Cnov.: 8,1 °Cdec.: 5,4 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Lo-Reninge?

Lo-Reninge telt 3.138 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 542 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Lo-Reninge?

Lo-Reninge beslaat 63,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 50 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Lo-Reninge?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lo-Reninge van 3.277 naar 3.138 inwoners, oftewel −4,2%.

Waar ligt Lo-Reninge?

Lo-Reninge ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Diksmuide (arrondissement). Breedtegraad 50,983, lengtegraad 2,750.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Lo-Reninge?

In Lo-Reninge bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 181,3 ‰ (2024), rang 5 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Aantal woningen: wat is de waarde in Lo-Reninge?

In Lo-Reninge bedraagt de indicator “Aantal woningen” 1.468 (2024), rang 544 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lo-Reninge?

In Lo-Reninge produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.105 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Lo-Reninge?

Het dichtst bij Lo-Reninge liggen Alveringem (4,1 km), Vleteren (7,7 km), Diksmuide (9,8 km), Veurne (12 km), Houthulst (14 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.