Gemeente · Turnhout · AntwerpenWapen van Baarle-HertogVlag van Baarle-Hertog

Baarle-Hertog: bevolking en statistieken

Baarle-Hertog telt 3.103 inwoners (2026) op 7,4 km², oftewel 419 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 544 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +16,5% tussen 2016 en 2026.

  • 3.103 inwoners
  • 7,4 km²
  • 419 inw./km²
  • 29 m
Locatiekaart: Baarle-Hertog

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Baarle-Hertog op rang 67 qua bevolking.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 55,1% in Baarle-Hertog, tegenover gemiddeld 13,7% in Antwerpen en 13,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen, goed voor 23,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.040 kWh per jaar.

Wist u dat?

Baarle-Hertog in cijfers

Bevolking
3.103
rang 544 van 565 +16,5%
Bevolkingsdichtheid
419inw./km²
rang 220 van 564
Oppervlakte
7,4km²
rang 540 van 565
Hoogte
29m
rang 371 van 565
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
55,1%
rang 1 van 564
Aantal woningen
1.400
rang 550 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
290
rang 549 van 565
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
89,0%
rang 53 van 564

Alle indicatoren van Baarle-Hertog

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorBaarle-HertogAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,3%21,0%21,7%rang 316 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)23,3%22,1%21,5%rang 91 van 564

Wonen

IndicatorBaarle-HertogAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)16,5%–34,6%rang 494 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)22,6%–15,3%rang 23 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)76,3%–79,9%rang 419 van 564
Aantal woningen (2024)1.400912.0625.783.434rang 550 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,83 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 96 van 564

Energie

IndicatorBaarle-HertogAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)89,0%–76,7%rang 53 van 564

Economie

IndicatorBaarle-HertogAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)290202.1931.170.010rang 549 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)93,5 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 369 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)20.109 €24.329 €24.247 €rang 519 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)29.103 €–30.830 €rang 417 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)399.000 €–302.500 €rang 99 van 554

Mobiliteit

IndicatorBaarle-HertogAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,191,061,25rang 374 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)20,9%26,8%17,6%rang 167 van 564

Samenleving

IndicatorBaarle-HertogAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)55,1%13,7%6,4%rang 1 van 564
Administratief armoederisico (2023)11,4%9,8%7,0%rang 90 van 551

Bevolkingsevolutie van Baarle-Hertog

2.5972.7882.9783.1692016: 2.6632017: 2.6952018: 2.7052019: 2.7602020: 2.8652021: 2.9352022: 2.9972023: 3.0122024: 3.0012025: 3.0832026: 3.103201620182020202220242026

Baarle-Hertog telde 2.663 inwoners in 2016 en 3.103 in 2026.

JaarBevolking
20212.935
20222.997
20233.012
20243.001
20253.083
20263.103

Baarle-Hertog op de kaart

Economische sectoren: Baarle-Hertog

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Baarle-Hertog

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.040kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 37 kWhjan.feb.: 53 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 120 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 125 kWhjun.jul.: 123 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 101 kWhsep.okt.: 72 kWhokt.nov.: 45 kWhnov.dec.: 31 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,1 °Cmrt.: 6,5 °Capr.: 10,2 °Cmei: 13,9 °Cjun.: 17,4 °Cjul.: 18,9 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,1 °Cnov.: 7,4 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Baarle-Hertog?

Baarle-Hertog telt 3.103 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 544 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Baarle-Hertog?

Baarle-Hertog beslaat 7,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 419 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Baarle-Hertog?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Baarle-Hertog van 2.663 naar 3.103 inwoners, oftewel +16,5%.

Waar ligt Baarle-Hertog?

Baarle-Hertog ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,438, lengtegraad 4,932.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Baarle-Hertog?

In Baarle-Hertog bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 55,1% (2026), rang 1 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.

Aantal woningen: wat is de waarde in Baarle-Hertog?

In Baarle-Hertog bedraagt de indicator “Aantal woningen” 1.400 (2024), rang 550 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Baarle-Hertog?

In Baarle-Hertog produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.040 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Baarle-Hertog?

Het dichtst bij Baarle-Hertog liggen Ravels (8,7 km), Merksplas (10 km), Hoogstraten (13 km), Turnhout (14 km), Oud-Turnhout (14 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.