

Hoogstraten: bevolking en statistieken
Hoogstraten telt 22.525 inwoners (2026) op 105,4 km², oftewel 214 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 146 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.
- 22.525 inwoners
- 105,4 km²
- 214 inw./km²
- 21 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Hoogstraten op rang 21 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 31,9% in Hoogstraten, tegenover gemiddeld 13,7% in Antwerpen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Antwerpen voor de indicator “Gebouwen van na 2001”.
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Mediane verkoopprijs van huizen”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 14.761 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Rijkevorsel, op 5,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Turnhout (48.490 inwoners), op 15 km.
Hoogstraten in cijfers
Alle indicatoren van Hoogstraten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hoogstraten | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,9% | 21,0% | 21,7% | rang 259 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,2% | 22,1% | 21,5% | rang 313 van 564 |
Wonen
| Indicator | Hoogstraten | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 15,3% | – | 34,6% | rang 506 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 23,7% | – | 15,3% | rang 12 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 73,2% | – | 79,9% | rang 468 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.890 | 912.062 | 5.783.434 | rang 160 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,77 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 100 van 564 |
Energie
| Indicator | Hoogstraten | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 85,9% | – | 76,7% | rang 106 van 564 |
Economie
| Indicator | Hoogstraten | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.901 | 202.193 | 1.170.010 | rang 102 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 128,8 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 77 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.588 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 327 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.828 € | – | 30.830 € | rang 277 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 479.000 € | – | 302.500 € | rang 34 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 325.000 € | – | 249.900 € | rang 20 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Hoogstraten | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,20 | 1,06 | 1,25 | rang 356 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,3% | 26,8% | 17,6% | rang 249 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Hoogstraten | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 31,9% | 13,7% | 6,4% | rang 22 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 8,5% | 9,8% | 7,0% | rang 187 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Hoogstraten
Hoogstraten telde 21.183 inwoners in 2016 en 22.525 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 21.560 |
| 2022 | 21.895 |
| 2023 | 22.245 |
| 2024 | 22.278 |
| 2025 | 22.403 |
| 2026 | 22.525 |
Hoogstraten op de kaart
Economische sectoren: Hoogstraten
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,7% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,4% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij14,6% ×3,5
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,6% ×0,9
- Verwerkende nijverheid6,3% ×1,3
- Overige diensten6,2% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten4,9% ×0,8
- Horeca3,8% ×0,7
Zon en temperaturen: Hoogstraten
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hoogstraten?
Hoogstraten telt 22.525 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 146 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hoogstraten?
Hoogstraten beslaat 105,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 214 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hoogstraten?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Hoogstraten van 21.183 naar 22.525 inwoners, oftewel +6,3%.
Waar ligt Hoogstraten?
Hoogstraten ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,401, lengtegraad 4,761.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Hoogstraten?
In Hoogstraten bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 23,7% (2024), rang 12 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Hoogstraten?
In Hoogstraten bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 31,9% (2026), rang 22 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Hoogstraten?
In Hoogstraten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hoogstraten?
Het dichtst bij Hoogstraten liggen Rijkevorsel (5,8 km), Merksplas (8,5 km), Brecht (10 km), Beerse (11 km), Wuustwezel (12 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.