

Brecht: bevolking en statistieken
Brecht telt 30.755 inwoners (2026) op 91,5 km², oftewel 336 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 87 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,8% tussen 2016 en 2026.
- 30.755 inwoners
- 91,5 km²
- 336 inw./km²
- 27 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Brecht op rang 10 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Mediane verkoopprijs van huizen”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 12.810 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wuustwezel, op 5,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Turnhout (48.490 inwoners), op 21 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.152 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Brecht in cijfers
Alle indicatoren van Brecht
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Brecht | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,5% | 21,0% | 21,7% | rang 133 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,4% | 22,1% | 21,5% | rang 416 van 564 |
Wonen
| Indicator | Brecht | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 8,6% | – | 34,6% | rang 552 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 22,2% | – | 15,3% | rang 30 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,9% | – | 79,9% | rang 124 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 13.368 | 912.062 | 5.783.434 | rang 104 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,94 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 223 van 564 |
Energie
| Indicator | Brecht | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 86,0% | – | 76,7% | rang 105 van 564 |
Economie
| Indicator | Brecht | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.747 | 202.193 | 1.170.010 | rang 61 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 121,8 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 115 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.419 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 134 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.455 € | – | 30.830 € | rang 116 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 450.000 € | – | 302.500 € | rang 49 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 315.000 € | – | 249.900 € | rang 28 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Brecht | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,36 | 1,06 | 1,25 | rang 81 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,5% | 26,8% | 17,6% | rang 474 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Brecht | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,0% | 13,7% | 6,4% | rang 248 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,0% | 9,8% | 7,0% | rang 450 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Brecht
Brecht telde 28.534 inwoners in 2016 en 30.755 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 29.809 |
| 2022 | 30.143 |
| 2023 | 30.387 |
| 2024 | 30.610 |
| 2025 | 30.664 |
| 2026 | 30.755 |
Brecht op de kaart
Economische sectoren: Brecht
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid17,2% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,2% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,5% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten7,2% ×1,1
- Overige diensten7,2% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij5,8% ×1,4
- Verwerkende nijverheid5,6% ×1,2
- Informatie en communicatie4,5% ×0,8
Zon en temperaturen: Brecht
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Brecht?
Brecht telt 30.755 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 87 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Brecht?
Brecht beslaat 91,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 336 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Brecht?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Brecht van 28.534 naar 30.755 inwoners, oftewel +7,8%.
Waar ligt Brecht?
Brecht ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,349, lengtegraad 4,639.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Brecht?
In Brecht bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 8,6% (2024), rang 552 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Mediane verkoopprijs van huizen: wat is de waarde in Brecht?
In Brecht bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van huizen” 450.000 € (2025), rang 49 van de 554 gemeenten; de mediaan van het land is 302.500 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Brecht?
In Brecht produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Brecht?
Het dichtst bij Brecht liggen Wuustwezel (5,7 km), Malle (6,7 km), Rijkevorsel (8,4 km), Hoogstraten (10 km), Zoersel (10 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.