

Koekelare: bevolking en statistieken
Koekelare telt 8.886 inwoners (2026) op 39,4 km², oftewel 225 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 387 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +1,6% tussen 2016 en 2026.
- 8.886 inwoners
- 39,4 km²
- 225 inw./km²
- 15 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Koekelare op rang 50 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 1,7% in Koekelare, tegenover gemiddeld 7,6% in West-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.524 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Ichtegem (14.681 inwoners), op 1,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.368 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Koekelare in cijfers
Alle indicatoren van Koekelare
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Koekelare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,3% | 25,3% | 21,7% | rang 91 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,0% | 19,9% | 21,5% | rang 346 van 564 |
Wonen
| Indicator | Koekelare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 25,3% | – | 34,6% | rang 370 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,7% | – | 15,3% | rang 75 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,8% | – | 79,9% | rang 229 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.180 | 736.010 | 5.783.434 | rang 385 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,21 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 126 van 564 |
Energie
| Indicator | Koekelare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 71,7% | – | 76,7% | rang 387 van 564 |
Economie
| Indicator | Koekelare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.133 | 148.653 | 1.170.010 | rang 327 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 127,5 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 85 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.125 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 365 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.261 € | – | 30.830 € | rang 332 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 268.000 € | – | 302.500 € | rang 383 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Koekelare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,20 | 1,11 | 1,25 | rang 356 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,2% | 23,1% | 17,6% | rang 254 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Koekelare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 1,7% | 7,6% | 6,4% | rang 563 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,8% | 6,8% | 7,0% | rang 469 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Koekelare
Koekelare telde 8.750 inwoners in 2016 en 8.886 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.745 |
| 2022 | 8.769 |
| 2023 | 8.870 |
| 2024 | 8.827 |
| 2025 | 8.801 |
| 2026 | 8.886 |
Koekelare op de kaart
Economische sectoren: Koekelare
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,4% ×1,5
- Landbouw, bosbouw en visserij13,9% ×3,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,1% ×0,8
- Wetenschappelijke en technische activiteiten9,9% ×0,5
- Verwerkende nijverheid7,5% ×1,6
- Overige diensten7,0% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten6,2% ×0,9
- Horeca5,8% ×1,1
Zon en temperaturen: Koekelare
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Koekelare?
Koekelare telt 8.886 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 387 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Koekelare?
Koekelare beslaat 39,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 225 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Koekelare?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Koekelare van 8.750 naar 8.886 inwoners, oftewel +1,6%.
Waar ligt Koekelare?
Koekelare ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Diksmuide (arrondissement). Breedtegraad 51,091, lengtegraad 2,980.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Koekelare?
In Koekelare bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 1,7% (2026), rang 563 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Koekelare?
In Koekelare bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 20,7% (2024), rang 75 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Koekelare?
In Koekelare produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Koekelare?
Het dichtst bij Koekelare liggen Ichtegem (1,7 km), Gistel (7,3 km), Kortemark (8,2 km), Torhout (8,9 km), Diksmuide (10 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Joey-das-WBF, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.