

Lichtervelde: bevolking en statistieken
Lichtervelde telt 9.450 inwoners (2026) op 26,2 km², oftewel 361 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 377 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,8% tussen 2016 en 2026.
- 9.450 inwoners
- 26,2 km²
- 361 inw./km²
- 20 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Lichtervelde op rang 49 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 130,4 ‰ in Lichtervelde, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Administratief armoederisico: 4,8% in Lichtervelde, tegenover gemiddeld 6,8% in West-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.081 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.664 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Torhout (21.154 inwoners), op 4,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.324 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lichtervelde in cijfers
Alle indicatoren van Lichtervelde
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lichtervelde | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,6% | 25,3% | 21,7% | rang 286 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,1% | 19,9% | 21,5% | rang 334 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lichtervelde | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,9% | – | 34,6% | rang 389 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,7% | – | 15,3% | rang 102 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,1% | – | 79,9% | rang 267 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.125 | 736.010 | 5.783.434 | rang 388 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,77 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 100 van 564 |
Energie
| Indicator | Lichtervelde | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 75,4% | – | 76,7% | rang 313 van 564 |
Economie
| Indicator | Lichtervelde | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.232 | 148.653 | 1.170.010 | rang 307 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 130,4 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 68 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.133 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 294 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.852 € | – | 30.830 € | rang 171 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 320.000 € | – | 302.500 € | rang 232 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Lichtervelde | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,21 | 1,11 | 1,25 | rang 339 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,9% | 23,1% | 17,6% | rang 225 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lichtervelde | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,9% | 7,6% | 6,4% | rang 462 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,8% | 6,8% | 7,0% | rang 469 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lichtervelde
Lichtervelde telde 8.688 inwoners in 2016 en 9.450 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.962 |
| 2022 | 9.018 |
| 2023 | 9.166 |
| 2024 | 9.319 |
| 2025 | 9.437 |
| 2026 | 9.450 |
Lichtervelde op de kaart
Economische sectoren: Lichtervelde
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,4% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,3% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten12,8% ×0,6
- Landbouw, bosbouw en visserij11,2% ×2,7
- Verwerkende nijverheid7,3% ×1,5
- Overige diensten7,2% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,3% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening3,9% ×0,8
Zon en temperaturen: Lichtervelde
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lichtervelde?
Lichtervelde telt 9.450 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 377 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lichtervelde?
Lichtervelde beslaat 26,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 361 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lichtervelde?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lichtervelde van 8.688 naar 9.450 inwoners, oftewel +8,8%.
Waar ligt Lichtervelde?
Lichtervelde ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Roeselare (arrondissement). Breedtegraad 51,033, lengtegraad 3,133.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Lichtervelde?
In Lichtervelde bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 130,4 ‰ (2024), rang 68 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Lichtervelde?
In Lichtervelde bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,8% (2023), rang 469 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lichtervelde?
In Lichtervelde produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.081 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lichtervelde?
Het dichtst bij Lichtervelde liggen Torhout (4,3 km), Kortemark (6,2 km), Hooglede (7,1 km), Ardooie (8,2 km), Wingene (9,5 km).
Wapen: A.T-2013, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.