Gemeente · Tielt · West-VlaanderenWapen van WingeneVlag van Wingene

Wingene: bevolking en statistieken

Wingene telt 20.919 inwoners (2026) op 99,2 km², oftewel 211 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 162 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,9% tussen 2016 en 2026.

  • 20.919 inwoners
  • 99,2 km²
  • 211 inw./km²
  • 26 m
Locatiekaart: Wingene

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Wingene op rang 18 qua bevolking.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 160,8 ‰ in Wingene, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,9% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.082 kWh per jaar.

Wist u dat?

Wingene in cijfers

Bevolking
20.919
rang 162 van 565 +6,9%
Bevolkingsdichtheid
211inw./km²
rang 379 van 564
Oppervlakte
99,2km²
rang 74 van 565
Hoogte
26m
rang 385 van 565
Gebouwen van na 2001
26,6%
rang 5 van 564
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
160,8‰
rang 13 van 564
Huishoudens zonder wagen
15,7%
rang 395 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
5,0%
rang 368 van 564

Alle indicatoren van Wingene

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorWingeneWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,4%25,3%21,7%rang 309 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,1%19,9%21,5%rang 334 van 564

Wonen

IndicatorWingeneWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)23,3%–34,6%rang 403 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)26,6%–15,3%rang 5 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)77,4%–79,9%rang 390 van 564
Aantal woningen (2024)9.299736.0105.783.434rang 176 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,37 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 72 van 564

Energie

IndicatorWingeneWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)76,0%–76,7%rang 295 van 564

Economie

IndicatorWingeneWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.363148.6531.170.010rang 79 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)160,8 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 13 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.292 €24.427 €24.247 €rang 279 van 564
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)345.000 €–302.500 €rang 175 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)230.000 €–249.900 €rang 193 van 299

Mobiliteit

IndicatorWingeneWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,301,111,25rang 184 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,7%23,1%17,6%rang 395 van 564

Samenleving

IndicatorWingeneWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,0%7,6%6,4%rang 368 van 564

Bevolkingsevolutie van Wingene

19.34819.94020.53221.1242016: 19.5722017: 19.5532018: 19.6302019: 19.6212020: 19.7972021: 20.0782022: 20.2962023: 20.5432024: 20.6452025: 20.7812026: 20.919201620182020202220242026

Wingene telde 19.572 inwoners in 2016 en 20.919 in 2026.

JaarBevolking
202120.078
202220.296
202320.543
202420.645
202520.781
202620.919

Wingene op de kaart

Economische sectoren: Wingene

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Wingene

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.082kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,5°C
juli
Koudste maand
4,1°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 59 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 126 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 76 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 4,1 °Cfeb.: 4,4 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 9,9 °Cmei: 13,5 °Cjun.: 16,8 °Cjul.: 18,5 °Caug.: 17,9 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,7 °Cdec.: 5,0 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Wingene?

Wingene telt 20.919 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 162 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Wingene?

Wingene beslaat 99,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 211 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Wingene?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Wingene van 19.572 naar 20.919 inwoners, oftewel +6,9%.

Waar ligt Wingene?

Wingene ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Tielt (arrondissement). Breedtegraad 51,050, lengtegraad 3,267.

Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Wingene?

In Wingene bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 26,6% (2024), rang 5 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Wingene?

In Wingene bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 160,8 ‰ (2024), rang 13 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Wingene?

In Wingene produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.082 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Wingene?

Het dichtst bij Wingene liggen Tielt (7,0 km), Pittem (7,4 km), Lichtervelde (9,5 km), Ardooie (11 km), Beernem (12 km).

Wapen: rode raaf, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.