Gemeente · Brugge · West-VlaanderenWapen van OostkampVlag van Oostkamp

Oostkamp: bevolking en statistieken

Oostkamp telt 24.102 inwoners (2026) op 80,1 km², oftewel 301 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 128 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,2% tussen 2016 en 2026.

  • 24.102 inwoners
  • 80,1 km²
  • 301 inw./km²
  • 12 m
Locatiekaart: Oostkamp

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Oostkamp op rang 14 qua bevolking.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 145,9 ‰ in Oostkamp, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,2% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.073 kWh per jaar.

Wist u dat?

Oostkamp in cijfers

Bevolking
24.102
rang 128 van 565 +4,2%
Bevolkingsdichtheid
301inw./km²
rang 295 van 564
Oppervlakte
80,1km²
rang 116 van 565
Hoogte
12m
rang 478 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
145,9‰
rang 28 van 564
Gebouwen van na 2001
21,9%
rang 34 van 564
Administratief armoederisico
4,7%
rang 484 van 551
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
23,7%
rang 121 van 564

Alle indicatoren van Oostkamp

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorOostkampWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,7%25,3%21,7%rang 121 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,7%19,9%21,5%rang 393 van 564

Wonen

IndicatorOostkampWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)20,7%–34,6%rang 441 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)21,9%–15,3%rang 34 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)82,2%–79,9%rang 159 van 564
Aantal woningen (2024)11.298736.0105.783.434rang 129 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,30 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 74 van 564

Energie

IndicatorOostkampWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)81,2%–76,7%rang 198 van 564

Economie

IndicatorOostkampWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.517148.6531.170.010rang 70 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)145,9 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 28 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.975 €24.427 €24.247 €rang 164 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.708 €–30.830 €rang 90 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)395.000 €–302.500 €rang 104 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)276.875 €–249.900 €rang 81 van 299

Mobiliteit

IndicatorOostkampWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,251,111,25rang 276 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,4%23,1%17,6%rang 350 van 564

Samenleving

IndicatorOostkampWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,9%7,6%6,4%rang 462 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,7%6,8%7,0%rang 484 van 551

Bevolkingsevolutie van Oostkamp

22.96123.45623.95124.4462016: 23.1322017: 23.2892018: 23.5802019: 23.6982020: 23.8052021: 23.8322022: 23.9982023: 24.2002024: 24.2752025: 24.1422026: 24.102201620182020202220242026

Oostkamp telde 23.132 inwoners in 2016 en 24.102 in 2026.

JaarBevolking
202123.832
202223.998
202324.200
202424.275
202524.142
202624.102

Oostkamp op de kaart

Economische sectoren: Oostkamp

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Oostkamp

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.073kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,5°C
juli
Koudste maand
4,4°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 97 kWhmrt.apr.: 126 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 44 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 4,4 °Cfeb.: 4,6 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,4 °Cjun.: 16,8 °Cjul.: 18,5 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 8,0 °Cdec.: 5,3 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Oostkamp?

Oostkamp telt 24.102 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 128 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Oostkamp?

Oostkamp beslaat 80,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 301 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Oostkamp?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Oostkamp van 23.132 naar 24.102 inwoners, oftewel +4,2%.

Waar ligt Oostkamp?

Oostkamp ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Brugge (arrondissement). Breedtegraad 51,154, lengtegraad 3,235.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Oostkamp?

In Oostkamp bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 145,9 ‰ (2024), rang 28 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Oostkamp?

In Oostkamp bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 21,9% (2024), rang 34 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Oostkamp?

In Oostkamp produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.073 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Oostkamp?

Het dichtst bij Oostkamp liggen Brugge (6,1 km), Zedelgem (7,0 km), Beernem (7,5 km), Jabbeke (10,0 km), Damme (11 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.