Gemeente · Hasselt · LimburgWapen van HalenVlag van Halen

Halen: bevolking en statistieken

Halen telt 9.584 inwoners (2026) op 36,6 km², oftewel 262 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 373 van de 565 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,2% tussen 2016 en 2026.

  • 9.584 inwoners
  • 36,6 km²
  • 262 inw./km²
  • 26 m
Locatiekaart: Halen

Het belangrijkste

Van de 38 gemeenten in Limburg staat Halen op rang 30 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 4,4% in Halen, tegenover gemiddeld 6,9% in Limburg en 11,0% voor het hele land.

Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,0% in Halen, tegenover gemiddeld 20,0% in Limburg en 21,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.076 kWh per jaar.

Wist u dat?

Halen in cijfers

Bevolking
9.584
rang 373 van 565 +0,2%
Bevolkingsdichtheid
262inw./km²
rang 329 van 564
Oppervlakte
36,6km²
rang 330 van 565
Hoogte
26m
rang 385 van 565
Administratief armoederisico
4,4%
rang 514 van 551
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,0%
rang 520 van 564
Gebouwen van vóór 1946
16,3%
rang 495 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
31.847€
rang 173 van 551

Alle indicatoren van Halen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHalenLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,6%23,3%21,7%rang 74 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,0%20,0%21,5%rang 520 van 564

Wonen

IndicatorHalenLimburgLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)16,3%–34,6%rang 495 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)15,7%–15,3%rang 264 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)81,3%–79,9%rang 202 van 564
Aantal woningen (2024)4.351419.4385.783.434rang 376 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,55 ‰6,04 ‰4,39 ‰rang 174 van 564

Energie

IndicatorHalenLimburgLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)81,4%–76,7%rang 195 van 564

Economie

IndicatorHalenLimburgLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.04894.2921.170.010rang 346 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)109,3 ‰103,8 ‰102,2 ‰rang 222 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.739 €23.642 €24.247 €rang 181 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.847 €–30.830 €rang 173 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)294.000 €–302.500 €rang 312 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)270.000 €–249.900 €rang 91 van 299

Mobiliteit

IndicatorHalenLimburgLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,311,261,25rang 167 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,4%18,1%17,6%rang 350 van 564

Samenleving

IndicatorHalenLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,5%12,3%6,4%rang 333 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,4%6,9%7,0%rang 514 van 551

Bevolkingsevolutie van Halen

9.3269.4239.5219.6182016: 9.5662017: 9.5112018: 9.4612019: 9.4272020: 9.4852021: 9.3602022: 9.4752023: 9.5572024: 9.5452025: 9.4902026: 9.584201620182020202220242026

Halen telde 9.566 inwoners in 2016 en 9.584 in 2026.

JaarBevolking
20219.360
20229.475
20239.557
20249.545
20259.490
20269.584

Halen op de kaart

Economische sectoren: Halen

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Halen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.076kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 127 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 48 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 3,6 °Cfeb.: 4,1 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,6 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,4 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Halen?

Halen telt 9.584 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 373 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Halen?

Halen beslaat 36,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 262 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Halen?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Halen van 9.566 naar 9.584 inwoners, oftewel +0,2%.

Waar ligt Halen?

Halen ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,948, lengtegraad 5,114.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Halen?

In Halen bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,4% (2023), rang 514 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Halen?

In Halen bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,0% (2026), rang 520 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Halen?

In Halen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.076 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Halen?

Het dichtst bij Halen liggen Herk-de-Stad (3,8 km), Diest (6,0 km), Kortenaken (6,3 km), Lummen (7,2 km), Geetbets (7,2 km).

Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.