

Nijlen: bevolking en statistieken
Nijlen telt 23.881 inwoners (2026) op 39,2 km², oftewel 609 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 132 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 23.881 inwoners
- 39,2 km²
- 609 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Nijlen op rang 18 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 3,7% in Nijlen, tegenover gemiddeld 13,7% in Antwerpen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.490 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Berlaar, op 4,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Lier (38.747 inwoners), op 7,8 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.176 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Nijlen in cijfers
Alle indicatoren van Nijlen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Nijlen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,0% | 21,0% | 21,7% | rang 166 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,4% | 22,1% | 21,5% | rang 416 van 564 |
Wonen
| Indicator | Nijlen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 17,4% | – | 34,6% | rang 483 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,7% | – | 15,3% | rang 181 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,8% | – | 79,9% | rang 38 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 10.683 | 912.062 | 5.783.434 | rang 141 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,17 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 209 van 564 |
Energie
| Indicator | Nijlen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,5% | – | 76,7% | rang 65 van 564 |
Economie
| Indicator | Nijlen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.487 | 202.193 | 1.170.010 | rang 122 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 104,1 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 264 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.082 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 161 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.070 € | – | 30.830 € | rang 152 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 369.500 € | – | 302.500 € | rang 134 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 277.500 € | – | 249.900 € | rang 79 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Nijlen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,06 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,7% | 26,8% | 17,6% | rang 395 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Nijlen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,7% | 13,7% | 6,4% | rang 488 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,5% | 9,8% | 7,0% | rang 403 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Nijlen
Nijlen telde 22.651 inwoners in 2016 en 23.881 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 22.985 |
| 2022 | 23.259 |
| 2023 | 23.409 |
| 2024 | 23.707 |
| 2025 | 23.747 |
| 2026 | 23.881 |
Nijlen op de kaart
Economische sectoren: Nijlen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,5% ×1,0
- Bouwnijverheid16,7% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,7% ×0,9
- Overige diensten8,1% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,0% ×1,1
- Informatie en communicatie6,1% ×1,1
- Verwerkende nijverheid5,1% ×1,1
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,9% ×1,1
Zon en temperaturen: Nijlen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Nijlen?
Nijlen telt 23.881 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 132 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Nijlen?
Nijlen beslaat 39,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 609 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Nijlen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Nijlen van 22.651 naar 23.881 inwoners, oftewel +5,4%.
Waar ligt Nijlen?
Nijlen ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Mechelen (arrondissement). Breedtegraad 51,161, lengtegraad 4,670.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Nijlen?
In Nijlen bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 85,8% (2024), rang 38 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Nijlen?
In Nijlen bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 3,7% (2026), rang 488 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Nijlen?
In Nijlen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Nijlen?
Het dichtst bij Nijlen liggen Berlaar (4,9 km), Grobbendonk (5,9 km), Zandhoven (5,9 km), Herenthout (6,4 km), Lier (7,8 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.