Gemeente · Turnhout · AntwerpenWapen van VorselaarVlag van Vorselaar

Vorselaar: bevolking en statistieken

Vorselaar telt 8.056 inwoners (2026) op 27,6 km², oftewel 292 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 412 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,6% tussen 2016 en 2026.

  • 8.056 inwoners
  • 27,6 km²
  • 292 inw./km²
  • 11 m
Locatiekaart: Vorselaar

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Vorselaar op rang 66 qua bevolking.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 3,8% in Vorselaar, tegenover gemiddeld 13,7% in Antwerpen en 13,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,2% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.

Wist u dat?

Vorselaar in cijfers

Bevolking
8.056
rang 412 van 565 +3,6%
Bevolkingsdichtheid
292inw./km²
rang 300 van 564
Oppervlakte
27,6km²
rang 417 van 565
Hoogte
11m
rang 488 van 565
Gebouwen van vóór 1946
12,2%
rang 527 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
3,8%
rang 475 van 564
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
24,5%
rang 81 van 564
Btw-plichtige ondernemingen
736
rang 435 van 565

Alle indicatoren van Vorselaar

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorVorselaarAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,5%21,0%21,7%rang 81 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,0%22,1%21,5%rang 451 van 564

Wonen

IndicatorVorselaarAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)12,2%–34,6%rang 527 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)17,6%–15,3%rang 185 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)79,9%–79,9%rang 278 van 564
Aantal woningen (2024)3.856912.0625.783.434rang 401 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,03 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 137 van 564

Energie

IndicatorVorselaarAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)79,7%–76,7%rang 221 van 564

Economie

IndicatorVorselaarAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)736202.1931.170.010rang 435 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)91,4 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 391 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.289 €24.329 €24.247 €rang 218 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.585 €–30.830 €rang 201 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)362.500 €–302.500 €rang 144 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)252.500 €–249.900 €rang 143 van 299

Mobiliteit

IndicatorVorselaarAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,251,061,25rang 276 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,0%26,8%17,6%rang 260 van 564

Samenleving

IndicatorVorselaarAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,8%13,7%6,4%rang 475 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,2%9,8%7,0%rang 431 van 551

Bevolkingsevolutie van Vorselaar

7.7327.8637.9938.1242016: 7.7772017: 7.7782018: 7.8482019: 7.8612020: 7.9362021: 7.9952022: 8.0192023: 8.0442024: 8.0342025: 8.0792026: 8.056201620182020202220242026

Vorselaar telde 7.777 inwoners in 2016 en 8.056 in 2026.

JaarBevolking
20217.995
20228.019
20238.044
20248.034
20258.079
20268.056

Vorselaar op de kaart

Economische sectoren: Vorselaar

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Vorselaar

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.038kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,8°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 37 kWhjan.feb.: 53 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 124 kWhjun.jul.: 123 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 100 kWhsep.okt.: 73 kWhokt.nov.: 44 kWhnov.dec.: 32 kWhdec.0 °Cjan.: 3,8 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,5 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Vorselaar?

Vorselaar telt 8.056 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 412 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Vorselaar?

Vorselaar beslaat 27,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 292 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Vorselaar?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Vorselaar van 7.777 naar 8.056 inwoners, oftewel +3,6%.

Waar ligt Vorselaar?

Vorselaar ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,202, lengtegraad 4,772.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Vorselaar?

In Vorselaar bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 12,2% (2024), rang 527 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Vorselaar?

In Vorselaar bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 3,8% (2026), rang 475 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Vorselaar?

In Vorselaar produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Vorselaar?

Het dichtst bij Vorselaar liggen Grobbendonk (2,6 km), Herentals (5,3 km), Lille (5,5 km), Herenthout (7,1 km), Zandhoven (7,9 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.