

Heuvelland: bevolking en statistieken
Heuvelland telt 8.049 inwoners (2026) op 94,8 km², oftewel 84,9 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 413 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,8% tussen 2016 en 2026.
- 8.049 inwoners
- 94,8 km²
- 85 inw./km²
- 38 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Heuvelland op rang 53 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 151,1 ‰ in Heuvelland, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 22,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.097 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.276 voetbalvelden.
- 4,6 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Mesen, op 5,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Ieper (35.629 inwoners), op 11 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.388 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Heuvelland in cijfers
Alle indicatoren van Heuvelland
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Heuvelland | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,5% | 25,3% | 21,7% | rang 133 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,5% | 19,9% | 21,5% | rang 282 van 564 |
Wonen
| Indicator | Heuvelland | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 51,7% | – | 34,6% | rang 93 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 14,8% | – | 15,3% | rang 305 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 72,1% | – | 79,9% | rang 480 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.131 | 736.010 | 5.783.434 | rang 387 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,16 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 129 van 564 |
Energie
| Indicator | Heuvelland | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 61,8% | – | 76,7% | rang 509 van 564 |
Economie
| Indicator | Heuvelland | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.216 | 148.653 | 1.170.010 | rang 310 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 151,1 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 18 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 21.813 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 448 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.676 € | – | 30.830 € | rang 386 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 225.000 € | – | 302.500 € | rang 467 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Heuvelland | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,23 | 1,11 | 1,25 | rang 310 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,2% | 23,1% | 17,6% | rang 254 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Heuvelland | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,9% | 7,6% | 6,4% | rang 207 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,3% | 6,8% | 7,0% | rang 257 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Heuvelland
Heuvelland telde 7.827 inwoners in 2016 en 8.049 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 7.897 |
| 2022 | 7.991 |
| 2023 | 7.958 |
| 2024 | 7.969 |
| 2025 | 8.021 |
| 2026 | 8.049 |
Heuvelland op de kaart
Economische sectoren: Heuvelland
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Landbouw, bosbouw en visserij22,4% ×5,4
- Bouwnijverheid16,0% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,0% ×0,9
- Wetenschappelijke en technische activiteiten10,4% ×0,5
- Horeca8,3% ×1,5
- Overige diensten6,0% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten5,9% ×0,9
- Verwerkende nijverheid4,8% ×1,0
Zon en temperaturen: Heuvelland
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Heuvelland?
Heuvelland telt 8.049 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 413 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Heuvelland?
Heuvelland beslaat 94,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 85 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Heuvelland?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Heuvelland van 7.827 naar 8.049 inwoners, oftewel +2,8%.
Waar ligt Heuvelland?
Heuvelland ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Ieper (arrondissement). Breedtegraad 50,767, lengtegraad 2,817.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Heuvelland?
In Heuvelland bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 151,1 ‰ (2024), rang 18 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Heuvelland?
In Heuvelland bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 61,8% (2024), rang 509 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Heuvelland?
In Heuvelland produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.097 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Heuvelland?
Het dichtst bij Heuvelland liggen Mesen (5,9 km), Ieper (11 km), Poperinge (12 km), Komen-Waasten (13 km), Wervik (16 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.