Gemeente · Ieper · West-VlaanderenWapen van MesenVlag van Mesen

Mesen: bevolking en statistieken

Mesen telt 1.068 inwoners (2026) op 3,6 km², oftewel 297 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 564 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +1,3% tussen 2016 en 2026.

  • 1.068 inwoners
  • 3,6 km²
  • 297 inw./km²
  • 61 m
Locatiekaart: Mesen

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Mesen op rang 62 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.092 kWh per jaar.

Wist u dat?

Mesen in cijfers

Bevolking
1.068
rang 564 van 565 +1,3%
Bevolkingsdichtheid
297inw./km²
rang 298 van 564
Oppervlakte
3,6km²
rang 557 van 565
Hoogte
61m
rang 264 van 565
Aantal woningen
520
rang 564 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
72
rang 564 van 565
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
27,0%
rang 8 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
55,6%
rang 543 van 564

Alle indicatoren van Mesen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorMesenWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)18,3%25,3%21,7%rang 497 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)27,0%19,9%21,5%rang 8 van 564

Wonen

IndicatorMesenWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)56,3%–34,6%rang 49 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)18,7%–15,3%rang 143 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)79,1%–79,9%rang 326 van 564
Aantal woningen (2024)520736.0105.783.434rang 564 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,74 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 102 van 564

Energie

IndicatorMesenWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)55,6%–76,7%rang 543 van 564

Economie

IndicatorMesenWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)72148.6531.170.010rang 564 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)67,4 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 506 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)18.444 €24.427 €24.247 €rang 542 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)27.010 €–30.830 €rang 497 van 551

Mobiliteit

IndicatorMesenWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,001,111,25rang 514 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)26,1%23,1%17,6%rang 69 van 564

Samenleving

IndicatorMesenWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)14,9%7,6%6,4%rang 79 van 564
Administratief armoederisico (2023)8,6%6,8%7,0%rang 182 van 551

Bevolkingsevolutie van Mesen

1.0351.0501.0651.0802016: 1.0542017: 1.0492018: 1.0402019: 1.0652020: 1.0472021: 1.0512022: 1.0622023: 1.0742024: 1.0752025: 1.0712026: 1.068201620182020202220242026

Mesen telde 1.054 inwoners in 2016 en 1.068 in 2026.

JaarBevolking
20211.051
20221.062
20231.074
20241.075
20251.071
20261.068

Mesen op de kaart

Economische sectoren: Mesen

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Mesen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.092kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,6°C
juli
Koudste maand
4,2°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

jan.: 42 kWhjan.feb.: 60 kWhfeb.mrt.: 99 kWhmrt.apr.: 126 kWhapr.mei: 129 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 126 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 78 kWhokt.nov.: 48 kWhnov.dec.: 37 kWhdec.0 °Cjan.: 4,2 °Cfeb.: 4,6 °Cmrt.: 6,9 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,5 °Cjun.: 16,9 °Cjul.: 18,6 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 7,9 °Cdec.: 5,1 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Mesen?

Mesen telt 1.068 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 564 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Mesen?

Mesen beslaat 3,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 297 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Mesen?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Mesen van 1.054 naar 1.068 inwoners, oftewel +1,3%.

Waar ligt Mesen?

Mesen ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Ieper (arrondissement). Breedtegraad 50,767, lengtegraad 2,900.

Aantal woningen: wat is de waarde in Mesen?

In Mesen bedraagt de indicator “Aantal woningen” 520 (2024), rang 564 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Mesen?

In Mesen bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 72 (2024), rang 564 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Mesen?

In Mesen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.092 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Mesen?

Het dichtst bij Mesen liggen Heuvelland (5,9 km), Komen-Waasten (7,0 km), Ieper (9,4 km), Wervik (10,0 km), Zonnebeke (13 km).

Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.