Gemeente · Tongeren · LimburgWapen van HerstappeVlag van Herstappe

Herstappe: bevolking en statistieken

Herstappe telt 78 inwoners (2026) op 1,4 km², oftewel 57,8 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 565 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −12,4% tussen 2016 en 2026.

  • 78 inwoners
  • 1,4 km²
  • 58 inw./km²
  • 126 m
Locatiekaart: Herstappe

Het belangrijkste

Van de 38 gemeenten in Limburg staat Herstappe op rang 38 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 33,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.079 kWh per jaar.

Wist u dat?

Herstappe in cijfers

Bevolking
78
rang 565 van 565 −12,4%
Bevolkingsdichtheid
58inw./km²
Oppervlakte
1,4km²
rang 563 van 565
Hoogte
126m
rang 162 van 565
Aantal woningen
32
rang 565 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
21
rang 565 van 565
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
23,1%
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
11,5%

Alle indicatoren van Herstappe

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHerstappeLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,1%23,3%21,7%
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,2%20,0%21,5%

Wonen

IndicatorHerstappeLimburgLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)47,9%–34,6%
Gebouwen van na 2001 (2024)16,7%–15,3%
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)54,2%–79,9%
Aantal woningen (2024)32419.4385.783.434rang 565 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,13 ‰6,04 ‰4,39 ‰

Energie

IndicatorHerstappeLimburgLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)75,0%–76,7%

Economie

IndicatorHerstappeLimburgLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2194.2921.170.010rang 565 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)269,2 ‰103,8 ‰102,2 ‰
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.336 €23.642 €24.247 €

Mobiliteit

IndicatorHerstappeLimburgLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,611,261,25
Huishoudens zonder wagen (2025)14,3%18,1%17,6%

Samenleving

IndicatorHerstappeLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)11,5%12,3%6,4%

Bevolkingsevolutie van Herstappe

737985912016: 892017: 892018: 882019: 832020: 792021: 782022: 792023: 772024: 762025: 752026: 78201620182020202220242026

Herstappe telde 89 inwoners in 2016 en 78 in 2026.

JaarBevolking
202178
202279
202377
202476
202575
202678

Herstappe op de kaart

Economische sectoren: Herstappe

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Herstappe

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.079kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,6°C
juli
Koudste maand
3,0°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

jan.: 41 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 95 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 129 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 126 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 105 kWhsep.okt.: 77 kWhokt.nov.: 49 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 3,0 °Cfeb.: 3,6 °Cmrt.: 6,1 °Capr.: 9,8 °Cmei: 13,5 °Cjun.: 17,1 °Cjul.: 18,6 °Caug.: 17,9 °Csep.: 15,1 °Cokt.: 11,7 °Cnov.: 6,9 °Cdec.: 4,2 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Herstappe?

Herstappe telt 78 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 565 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Herstappe?

Herstappe beslaat 1,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 58 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Herstappe?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Herstappe van 89 naar 78 inwoners, oftewel −12,4%.

Waar ligt Herstappe?

Herstappe ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Tongeren (arrondissement). Breedtegraad 50,727, lengtegraad 5,426.

Aantal woningen: wat is de waarde in Herstappe?

In Herstappe bedraagt de indicator “Aantal woningen” 32 (2024), rang 565 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Herstappe?

In Herstappe bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 21 (2024), rang 565 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Herstappe?

In Herstappe produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.079 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Herstappe?

Het dichtst bij Herstappe liggen Crisnée (2,1 km), Oerle (4,3 km), Fexhe-le-Haut-Clocher (6,9 km), Awans (7,1 km), Juprelle (7,6 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG by Arch, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.