

Heers: bevolking en statistieken
Heers telt 7.595 inwoners (2026) op 53,1 km², oftewel 143 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 421 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 7.595 inwoners
- 53,1 km²
- 143 inw./km²
- 79 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Heers op rang 33 qua bevolking.
Wagens per huishouden: 1,38 in Heers, tegenover gemiddeld 1,26 in Limburg en 1,07 voor het hele land.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,6% in Heers, tegenover gemiddeld 20,0% in Limburg en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 15,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.093 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.431 voetbalvelden.
- 2,7 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oerle, op 5,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Borgworm (15.427 inwoners), op 6,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.372 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Heers in cijfers
Alle indicatoren van Heers
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Heers | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,8% | 23,3% | 21,7% | rang 185 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,6% | 20,0% | 21,5% | rang 480 van 564 |
Wonen
| Indicator | Heers | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 32,2% | – | 34,6% | rang 306 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,9% | – | 15,3% | rang 247 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,7% | – | 79,9% | rang 292 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.549 | 419.438 | 5.783.434 | rang 421 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,85 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 237 van 564 |
Energie
| Indicator | Heers | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 74,1% | – | 76,7% | rang 333 van 564 |
Economie
| Indicator | Heers | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 810 | 94.292 | 1.170.010 | rang 414 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 106,6 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 243 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.995 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 303 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.997 € | – | 30.830 € | rang 262 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 242.250 € | – | 302.500 € | rang 443 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Heers | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,38 | 1,26 | 1,25 | rang 66 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,7% | 18,1% | 17,6% | rang 395 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Heers | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,8% | 12,3% | 6,4% | rang 391 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,1% | 6,9% | 7,0% | rang 346 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Heers
Heers telde 7.205 inwoners in 2016 en 7.595 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 7.339 |
| 2022 | 7.457 |
| 2023 | 7.554 |
| 2024 | 7.593 |
| 2025 | 7.574 |
| 2026 | 7.595 |
Heers op de kaart
Economische sectoren: Heers
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Landbouw, bosbouw en visserij15,6% ×3,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,1% ×1,0
- Bouwnijverheid14,2% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten13,8% ×0,7
- Overige diensten8,4% ×1,3
- Horeca7,2% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,3% ×1,0
- Verwerkende nijverheid4,4% ×0,9
Zon en temperaturen: Heers
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Heers?
Heers telt 7.595 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 421 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Heers?
Heers beslaat 53,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 143 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Heers?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Heers van 7.205 naar 7.595 inwoners, oftewel +5,4%.
Waar ligt Heers?
Heers ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Tongeren (arrondissement). Breedtegraad 50,751, lengtegraad 5,301.
Wagens per huishouden: wat is de waarde in Heers?
In Heers bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,38 (2025), rang 66 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Heers?
In Heers bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,6% (2026), rang 480 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Heers?
In Heers produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.093 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Heers?
Het dichtst bij Heers liggen Oerle (5,0 km), Borgworm (6,7 km), Remicourt (7,9 km), Crisnée (7,9 km), Tongeren-Borgloon (8,7 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.