

Menen: bevolking en statistieken
Menen telt 34.640 inwoners (2026) op 33,2 km², oftewel 1.045 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 73 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 34.640 inwoners
- 33,2 km²
- 1.045 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Menen op rang 7 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen, goed voor 19,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Mediane verkoopprijs van huizen”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.644 voetbalvelden.
- 2,7 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wevelgem, op 4,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Moeskroen (60.410 inwoners), op 8,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.296 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Menen in cijfers
Alle indicatoren van Menen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Menen | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,7% | 25,3% | 21,7% | rang 277 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 23,5% | 19,9% | 21,5% | rang 80 van 564 |
Wonen
| Indicator | Menen | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 41,8% | – | 34,6% | rang 192 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 10,7% | – | 15,3% | rang 444 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,6% | – | 79,9% | rang 380 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 16.451 | 736.010 | 5.783.434 | rang 75 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,53 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 368 van 564 |
Energie
| Indicator | Menen | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 58,7% | – | 76,7% | rang 532 van 564 |
Economie
| Indicator | Menen | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.055 | 148.653 | 1.170.010 | rang 96 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 88,2 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 406 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 21.110 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 479 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 28.165 € | – | 30.830 € | rang 464 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 190.000 € | – | 302.500 € | rang 506 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 191.000 € | – | 249.900 € | rang 257 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Menen | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,10 | 1,11 | 1,25 | rang 468 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,5% | 23,1% | 17,6% | rang 104 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Menen | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 14,6% | 7,6% | 6,4% | rang 82 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 10,0% | 6,8% | 7,0% | rang 130 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Menen
Menen telde 32.877 inwoners in 2016 en 34.640 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 33.708 |
| 2022 | 33.982 |
| 2023 | 34.322 |
| 2024 | 34.417 |
| 2025 | 34.585 |
| 2026 | 34.640 |
Menen op de kaart
Economische sectoren: Menen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen19,0% ×1,3
- Bouwnijverheid17,0% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten14,7% ×0,7
- Overige diensten8,1% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,6% ×1,2
- Verwerkende nijverheid6,5% ×1,3
- Horeca6,3% ×1,2
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening3,7% ×0,8
Zon en temperaturen: Menen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Menen?
Menen telt 34.640 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 73 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Menen?
Menen beslaat 33,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.045 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Menen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Menen van 32.877 naar 34.640 inwoners, oftewel +5,4%.
Waar ligt Menen?
Menen ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,796, lengtegraad 3,122.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Menen?
In Menen bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 58,7% (2024), rang 532 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Mediane verkoopprijs van huizen: wat is de waarde in Menen?
In Menen bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van huizen” 190.000 € (2025), rang 506 van de 554 gemeenten; de mediaan van het land is 302.500 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Menen?
In Menen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Menen?
Het dichtst bij Menen liggen Wevelgem (4,6 km), Wervik (6,0 km), Ledegem (6,4 km), Moeskroen (8,7 km), Komen-Waasten (9,1 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Nethunter, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.