

Pepingen: bevolking en statistieken
Pepingen telt 4.546 inwoners (2026) op 35,9 km², oftewel 126 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 507 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,8% tussen 2016 en 2026.
- 4.546 inwoners
- 35,9 km²
- 126 inw./km²
- 43 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Pepingen op rang 62 qua bevolking.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 30.207 € in Pepingen, tegenover gemiddeld 26.927 € in Vlaams-Brabant en 23.352 € voor het hele land.
Wagens per huishouden: 1,48 in Pepingen, tegenover gemiddeld 1,20 in Vlaams-Brabant en 1,07 voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.078 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Vlaams-Brabant voor de indicator “Wagens per huishouden”.
- “Netto belastbaar inkomen per inwoner”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.032 voetbalvelden.
- 3,1 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Lennik (9.400 inwoners), op 5,6 km.
Pepingen in cijfers
Alle indicatoren van Pepingen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Pepingen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,8% | 20,8% | 21,7% | rang 113 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,5% | 22,6% | 21,5% | rang 282 van 564 |
Wonen
| Indicator | Pepingen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 37,4% | – | 34,6% | rang 253 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,8% | – | 15,3% | rang 344 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,0% | – | 79,9% | rang 272 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 1.803 | 542.504 | 5.783.434 | rang 526 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,30 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 388 van 564 |
Energie
| Indicator | Pepingen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 82,7% | – | 76,7% | rang 165 van 564 |
Economie
| Indicator | Pepingen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 604 | 130.833 | 1.170.010 | rang 458 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 132,9 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 56 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 30.207 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 20 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.795 € | – | 30.830 € | rang 41 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 412.500 € | – | 302.500 € | rang 85 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Pepingen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,48 | 1,20 | 1,25 | rang 13 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 13,3% | 21,3% | 17,6% | rang 513 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Pepingen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,6% | 11,9% | 6,4% | rang 499 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,9% | 6,8% | 7,0% | rang 463 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Pepingen
Pepingen telde 4.424 inwoners in 2016 en 4.546 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 4.499 |
| 2022 | 4.507 |
| 2023 | 4.567 |
| 2024 | 4.592 |
| 2025 | 4.564 |
| 2026 | 4.546 |
Pepingen op de kaart
Economische sectoren: Pepingen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,0% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij14,2% ×3,4
- Bouwnijverheid14,2% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen10,4% ×0,7
- Administratieve en ondersteunende diensten8,4% ×1,3
- Overige diensten5,6% ×0,8
- Kunst, amusement en recreatie5,0% ×1,3
- Verwerkende nijverheid4,5% ×0,9
Zon en temperaturen: Pepingen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Pepingen?
Pepingen telt 4.546 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 507 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Pepingen?
Pepingen beslaat 35,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 126 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Pepingen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Pepingen van 4.424 naar 4.546 inwoners, oftewel +2,8%.
Waar ligt Pepingen?
Pepingen ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,750, lengtegraad 4,150.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Pepingen?
In Pepingen bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 30.207 € (2023), rang 20 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Wagens per huishouden: wat is de waarde in Pepingen?
In Pepingen bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,48 (2025), rang 13 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Pepingen?
In Pepingen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.078 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Pepingen?
Het dichtst bij Pepingen liggen Lennik (5,6 km), Halle (6,3 km), Tubeke (7,4 km), Sint-Pieters-Leeuw (7,9 km), Pajottegem (9,3 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.