Gemeente · Tongeren · LimburgWapen van VoerenVlag van Voeren

Voeren: bevolking en statistieken

Voeren telt 4.395 inwoners (2026) op 50,6 km², oftewel 86,8 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 509 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,2% tussen 2016 en 2026.

  • 4.395 inwoners
  • 50,6 km²
  • 87 inw./km²
  • 131 m
Locatiekaart: Voeren

Het belangrijkste

Van de 38 gemeenten in Limburg staat Voeren op rang 37 qua bevolking.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 29,7% in Voeren, tegenover gemiddeld 12,3% in Limburg en 13,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 16,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.053 kWh per jaar.

Wist u dat?

Voeren in cijfers

Bevolking
4.395
rang 509 van 565 +7,2%
Bevolkingsdichtheid
87inw./km²
rang 489 van 564
Oppervlakte
50,6km²
rang 229 van 565
Hoogte
131m
rang 157 van 565
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
29,7%
rang 26 van 564
Aantal woningen
2.255
rang 506 van 565
Wagens per huishouden
1,37
rang 72 van 564
Btw-plichtige ondernemingen
534
rang 474 van 565

Alle indicatoren van Voeren

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorVoerenLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,8%23,3%21,7%rang 113 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,3%20,0%21,5%rang 426 van 564

Wonen

IndicatorVoerenLimburgLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)44,0%–34,6%rang 174 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)12,3%–15,3%rang 396 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)76,5%–79,9%rang 415 van 564
Aantal woningen (2024)2.255419.4385.783.434rang 506 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,14 ‰6,04 ‰4,39 ‰rang 132 van 564

Energie

IndicatorVoerenLimburgLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)80,0%–76,7%rang 217 van 564

Economie

IndicatorVoerenLimburgLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)53494.2921.170.010rang 474 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)121,5 ‰103,8 ‰102,2 ‰rang 117 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)23.470 €23.642 €24.247 €rang 337 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.789 €–30.830 €rang 278 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)260.000 €–302.500 €rang 395 van 554

Mobiliteit

IndicatorVoerenLimburgLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,371,261,25rang 72 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)14,7%18,1%17,6%rang 458 van 564

Samenleving

IndicatorVoerenLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)29,7%12,3%6,4%rang 26 van 564
Administratief armoederisico (2023)8,1%6,9%7,0%rang 213 van 551

Bevolkingsevolutie van Voeren

4.0524.1884.3234.4592016: 4.0992017: 4.1292018: 4.1602019: 4.1462020: 4.1752021: 4.1932022: 4.2872023: 4.3872024: 4.4062025: 4.4122026: 4.395201620182020202220242026

Voeren telde 4.099 inwoners in 2016 en 4.395 in 2026.

JaarBevolking
20214.193
20224.287
20234.387
20244.406
20254.412
20264.395

Voeren op de kaart

Economische sectoren: Voeren

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Voeren

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.053kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,4°C
juli
Koudste maand
2,5°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 38 kWhjan.feb.: 55 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 125 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 48 kWhnov.dec.: 32 kWhdec.0 °Cjan.: 2,5 °Cfeb.: 3,2 °Cmrt.: 5,8 °Capr.: 9,5 °Cmei: 13,2 °Cjun.: 16,8 °Cjul.: 18,4 °Caug.: 17,7 °Csep.: 14,9 °Cokt.: 11,4 °Cnov.: 6,6 °Cdec.: 3,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Voeren?

Voeren telt 4.395 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 509 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Voeren?

Voeren beslaat 50,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 87 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Voeren?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Voeren van 4.099 naar 4.395 inwoners, oftewel +7,2%.

Waar ligt Voeren?

Voeren ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Tongeren (arrondissement). Breedtegraad 50,750, lengtegraad 5,783.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Voeren?

In Voeren bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 29,7% (2026), rang 26 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.

Aantal woningen: wat is de waarde in Voeren?

In Voeren bedraagt de indicator “Aantal woningen” 2.255 (2024), rang 506 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Voeren?

In Voeren produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.053 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Voeren?

Het dichtst bij Voeren liggen Dalhem (6,0 km), Wezet (7,3 km), Aubel (7,5 km), Blegny (9,9 km), Oupeye (11 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.