

Geraardsbergen: bevolking en statistieken
Geraardsbergen telt 35.338 inwoners (2026) op 80,1 km², oftewel 441 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 69 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,6% tussen 2016 en 2026.
- 35.338 inwoners
- 80,1 km²
- 441 inw./km²
- 25 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Geraardsbergen op rang 11 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.213 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Lierde, op 5,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aalst (93.094 inwoners), op 23 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.296 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Geraardsbergen in cijfers
Alle indicatoren van Geraardsbergen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,9% | 21,2% | 21,7% | rang 259 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,4% | 21,3% | 21,5% | rang 291 van 564 |
Wonen
| Indicator | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 41,0% | – | 34,6% | rang 201 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 12,6% | – | 15,3% | rang 381 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,4% | – | 79,9% | rang 101 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 16.955 | 769.888 | 5.783.434 | rang 72 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,30 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 295 van 564 |
Energie
| Indicator | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 66,6% | – | 76,7% | rang 462 van 564 |
Economie
| Indicator | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.210 | 171.424 | 1.170.010 | rang 87 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 90,8 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 396 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.956 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 304 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.363 € | – | 30.830 € | rang 325 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 245.500 € | – | 302.500 € | rang 434 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 220.000 € | – | 249.900 € | rang 215 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,13 | 1,12 | 1,25 | rang 438 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,1% | 23,8% | 17,6% | rang 116 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,8% | 9,2% | 6,4% | rang 213 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 8,6% | 7,7% | 7,0% | rang 182 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Geraardsbergen
Geraardsbergen telde 33.136 inwoners in 2016 en 35.338 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 33.970 |
| 2022 | 34.328 |
| 2023 | 34.724 |
| 2024 | 34.999 |
| 2025 | 35.236 |
| 2026 | 35.338 |
Geraardsbergen op de kaart
Economische sectoren: Geraardsbergen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,1% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,7% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten13,0% ×0,6
- Overige diensten8,5% ×1,3
- Horeca6,4% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,0% ×0,9
- Verwerkende nijverheid5,9% ×1,2
- Informatie en communicatie4,9% ×0,9
Zon en temperaturen: Geraardsbergen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Geraardsbergen?
Geraardsbergen telt 35.338 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 69 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Geraardsbergen?
Geraardsbergen beslaat 80,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 441 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Geraardsbergen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Geraardsbergen van 33.136 naar 35.338 inwoners, oftewel +6,6%.
Waar ligt Geraardsbergen?
Geraardsbergen ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,767, lengtegraad 3,867.
Aantal woningen: wat is de waarde in Geraardsbergen?
In Geraardsbergen bedraagt de indicator “Aantal woningen” 16.955 (2024), rang 72 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Geraardsbergen?
In Geraardsbergen bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.210 (2024), rang 87 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Geraardsbergen?
In Geraardsbergen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Geraardsbergen?
Het dichtst bij Geraardsbergen liggen Lierde (5,7 km), Lessen (6,6 km), Bever (7,3 km), Brakel (8,1 km), Vloesberg (10 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.