Gemeente · Halle-Vilvoorde · Vlaams-BrabantWapen van BeverVlag van Bever

Bever: bevolking en statistieken

Bever telt 2.279 inwoners (2026) op 19,2 km², oftewel 118 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 557 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,0% tussen 2016 en 2026.

  • 2.279 inwoners
  • 19,2 km²
  • 118 inw./km²
  • 41 m
Locatiekaart: Bever

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Bever op rang 63 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,5% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.087 kWh per jaar.

Wist u dat?

Bever in cijfers

Bevolking
2.279
rang 557 van 565 +6,0%
Bevolkingsdichtheid
118inw./km²
rang 467 van 564
Oppervlakte
19,2km²
rang 488 van 565
Hoogte
41m
rang 322 van 565
Aantal woningen
1.017
rang 559 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
292
rang 546 van 565
Huishoudens zonder wagen
12,7%
rang 529 van 564
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
19,8%
rang 427 van 564

Alle indicatoren van Bever

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorBeverVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)19,8%20,8%21,7%rang 427 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,0%22,6%21,5%rang 220 van 564

Wonen

IndicatorBeverVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)49,8%–34,6%rang 114 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)15,9%–15,3%rang 247 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)77,5%–79,9%rang 387 van 564
Aantal woningen (2024)1.017542.5045.783.434rang 559 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,91 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 231 van 564

Energie

IndicatorBeverVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)72,9%–76,7%rang 362 van 564

Economie

IndicatorBeverVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)292130.8331.170.010rang 546 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)128,1 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 82 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)26.099 €26.927 €24.247 €rang 158 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.648 €–30.830 €rang 95 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)262.500 €–302.500 €rang 392 van 554

Mobiliteit

IndicatorBeverVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,421,201,25rang 46 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)12,7%21,3%17,6%rang 529 van 564

Samenleving

IndicatorBeverVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)4,3%11,9%6,4%rang 429 van 564
Administratief armoederisico (2023)6,1%6,8%7,0%rang 346 van 551

Bevolkingsevolutie van Bever

2.1322.1872.2432.2982016: 2.1512017: 2.1602018: 2.2042019: 2.1592020: 2.1782021: 2.2012022: 2.2652023: 2.2652024: 2.2762025: 2.2662026: 2.279201620182020202220242026

Bever telde 2.151 inwoners in 2016 en 2.279 in 2026.

JaarBevolking
20212.201
20222.265
20232.265
20242.276
20252.266
20262.279

Bever op de kaart

Economische sectoren: Bever

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Bever

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.087kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 97 kWhmrt.apr.: 125 kWhapr.mei: 131 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 127 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 105 kWhsep.okt.: 77 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,6 °Cjun.: 17,1 °Cjul.: 18,7 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Bever?

Bever telt 2.279 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 557 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Bever?

Bever beslaat 19,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 118 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Bever?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Bever van 2.151 naar 2.279 inwoners, oftewel +6,0%.

Waar ligt Bever?

Bever ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,717, lengtegraad 3,933.

Aantal woningen: wat is de waarde in Bever?

In Bever bedraagt de indicator “Aantal woningen” 1.017 (2024), rang 559 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Bever?

In Bever bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 292 (2024), rang 546 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Bever?

In Bever produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.087 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Bever?

Het dichtst bij Bever liggen Pajottegem (6,5 km), Geraardsbergen (7,3 km), Lessen (7,3 km), Opzullik (7,5 km), Edingen (7,9 km).

Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.