

Kluisbergen: bevolking en statistieken
Kluisbergen telt 6.939 inwoners (2026) op 30,6 km², oftewel 226 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 442 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,7% tussen 2016 en 2026.
- 6.939 inwoners
- 30,6 km²
- 226 inw./km²
- 15 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Kluisbergen op rang 50 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 3,7% in Kluisbergen, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 7,06 ‰ in Kluisbergen, tegenover gemiddeld 5,37 ‰ in Oost-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.290 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Avelgem (10.426 inwoners), op 5,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.272 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Kluisbergen in cijfers
Alle indicatoren van Kluisbergen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,0% | 21,2% | 21,7% | rang 339 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,1% | 21,3% | 21,5% | rang 208 van 564 |
Wonen
| Indicator | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 38,6% | – | 34,6% | rang 238 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,9% | – | 15,3% | rang 130 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,3% | – | 79,9% | rang 314 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.238 | 769.888 | 5.783.434 | rang 440 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,06 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 81 van 564 |
Energie
| Indicator | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 72,3% | – | 76,7% | rang 373 van 564 |
Economie
| Indicator | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 878 | 171.424 | 1.170.010 | rang 389 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 126,5 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 90 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.186 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 226 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.270 € | – | 30.830 € | rang 236 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 250.250 € | – | 302.500 € | rang 419 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,12 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,3% | 23,8% | 17,6% | rang 300 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,7% | 9,2% | 6,4% | rang 488 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,1% | 7,7% | 7,0% | rang 441 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Kluisbergen
Kluisbergen telde 6.445 inwoners in 2016 en 6.939 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 6.682 |
| 2022 | 6.791 |
| 2023 | 6.874 |
| 2024 | 6.888 |
| 2025 | 6.869 |
| 2026 | 6.939 |
Kluisbergen op de kaart
Economische sectoren: Kluisbergen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid17,9% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,2% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,9% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten9,8% ×1,5
- Verwerkende nijverheid6,8% ×1,4
- Landbouw, bosbouw en visserij6,2% ×1,5
- Horeca5,9% ×1,1
- Overige diensten4,9% ×0,7
Zon en temperaturen: Kluisbergen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Kluisbergen?
Kluisbergen telt 6.939 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 442 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Kluisbergen?
Kluisbergen beslaat 30,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 226 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Kluisbergen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kluisbergen van 6.445 naar 6.939 inwoners, oftewel +7,7%.
Waar ligt Kluisbergen?
Kluisbergen ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oudenaarde (arrondissement). Breedtegraad 50,789, lengtegraad 3,514.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Kluisbergen?
In Kluisbergen bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 3,7% (2026), rang 488 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Kluisbergen?
In Kluisbergen bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 7,06 ‰ (2021-2025), rang 81 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kluisbergen?
In Kluisbergen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Kluisbergen?
Het dichtst bij Kluisbergen liggen Avelgem (5,1 km), Anzegem (5,6 km), Mont-de-l’Enclus (5,8 km), Wortegem-Petegem (7,2 km), Maarkedal (7,4 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.