Gemeente · Eeklo · Oost-VlaanderenWapen van Sint-LaureinsVlag van Sint-Laureins

Sint-Laureins: bevolking en statistieken

Sint-Laureins telt 7.007 inwoners (2026) op 74,5 km², oftewel 94,0 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 439 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,1% tussen 2016 en 2026.

  • 7.007 inwoners
  • 74,5 km²
  • 94 inw./km²
  • 3 m
Locatiekaart: Sint-Laureins

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Sint-Laureins op rang 49 qua bevolking.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 140,7 ‰ in Sint-Laureins, tegenover gemiddeld 106,4 ‰ in Oost-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 23,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.078 kWh per jaar.

Wist u dat?

Sint-Laureins in cijfers

Bevolking
7.007
rang 439 van 565 +5,1%
Bevolkingsdichtheid
94inw./km²
rang 485 van 564
Oppervlakte
74,5km²
rang 134 van 565
Hoogte
3m
rang 553 van 565
Gebouwen van na 2001
22,6%
rang 23 van 564
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
140,7‰
rang 35 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,7%
rang 474 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
67,2%
rang 453 van 564

Alle indicatoren van Sint-Laureins

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorSint-LaureinsOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,3%21,2%21,7%rang 91 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,7%21,3%21,5%rang 474 van 564

Wonen

IndicatorSint-LaureinsOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)33,4%–34,6%rang 295 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)22,6%–15,3%rang 23 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)79,2%–79,9%rang 322 van 564
Aantal woningen (2024)3.373769.8885.783.434rang 433 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,11 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 133 van 564

Energie

IndicatorSint-LaureinsOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)67,2%–76,7%rang 453 van 564

Economie

IndicatorSint-LaureinsOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)986171.4241.170.010rang 360 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)140,7 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 35 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.158 €25.350 €24.247 €rang 227 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.450 €–30.830 €rang 217 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)296.000 €–302.500 €rang 303 van 554

Mobiliteit

IndicatorSint-LaureinsOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,261,121,25rang 258 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)17,2%23,8%17,6%rang 302 van 564

Samenleving

IndicatorSint-LaureinsOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,9%9,2%6,4%rang 307 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,6%7,7%7,0%rang 396 van 551

Bevolkingsevolutie van Sint-Laureins

6.5756.7516.9267.1022016: 6.6662017: 6.6362018: 6.6842019: 6.7832020: 6.8182021: 6.9192022: 6.9402023: 7.0412024: 7.0162025: 6.9412026: 7.007201620182020202220242026

Sint-Laureins telde 6.666 inwoners in 2016 en 7.007 in 2026.

JaarBevolking
20216.919
20226.940
20237.041
20247.016
20256.941
20267.007

Sint-Laureins op de kaart

Economische sectoren: Sint-Laureins

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Sint-Laureins

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.078kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,6°C
juli
Koudste maand
4,3°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

jan.: 41 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 125 kWhapr.mei: 131 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 4,3 °Cfeb.: 4,5 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,6 °Cjun.: 16,9 °Cjul.: 18,6 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,9 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 8,0 °Cdec.: 5,2 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Sint-Laureins?

Sint-Laureins telt 7.007 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 439 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Sint-Laureins?

Sint-Laureins beslaat 74,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 94 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Sint-Laureins?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Sint-Laureins van 6.666 naar 7.007 inwoners, oftewel +5,1%.

Waar ligt Sint-Laureins?

Sint-Laureins ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Eeklo (arrondissement). Breedtegraad 51,233, lengtegraad 3,533.

Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Sint-Laureins?

In Sint-Laureins bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 22,6% (2024), rang 23 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Sint-Laureins?

In Sint-Laureins bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 140,7 ‰ (2024), rang 35 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Sint-Laureins?

In Sint-Laureins produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.078 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Sint-Laureins?

Het dichtst bij Sint-Laureins liggen Kaprijke (5,0 km), Eeklo (5,7 km), Maldegem (6,6 km), Lievegem (12 km), Assenede (15 km).

Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.