Gemeente · Leuven · Vlaams-BrabantWapen van HoegaardenVlag van Hoegaarden

Hoegaarden: bevolking en statistieken

Hoegaarden telt 7.016 inwoners (2026) op 34,1 km², oftewel 206 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 438 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +1,8% tussen 2016 en 2026.

  • 7.016 inwoners
  • 34,1 km²
  • 206 inw./km²
  • 61 m
Locatiekaart: Hoegaarden

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Hoegaarden op rang 56 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 3,6% in Hoegaarden, tegenover gemiddeld 6,8% in Vlaams-Brabant en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 24,9% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.101 kWh per jaar.

Wist u dat?

Hoegaarden in cijfers

Bevolking
7.016
rang 438 van 565 +1,8%
Bevolkingsdichtheid
206inw./km²
rang 385 van 564
Oppervlakte
34,1km²
rang 359 van 565
Hoogte
61m
rang 264 van 565
Administratief armoederisico
3,6%
rang 547 van 551
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
34.241€
rang 33 van 551
Aantal woningen
3.144
rang 445 van 565
Huishoudens zonder wagen
15,6%
rang 403 van 564

Alle indicatoren van Hoegaarden

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHoegaardenVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)20,4%20,8%21,7%rang 385 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,6%22,6%21,5%rang 271 van 564

Wonen

IndicatorHoegaardenVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)43,0%–34,6%rang 186 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)13,8%–15,3%rang 344 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)81,2%–79,9%rang 211 van 564
Aantal woningen (2024)3.144542.5045.783.434rang 445 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,96 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 222 van 564

Energie

IndicatorHoegaardenVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)79,5%–76,7%rang 224 van 564

Economie

IndicatorHoegaardenVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)769130.8331.170.010rang 423 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)109,6 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 217 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)28.516 €26.927 €24.247 €rang 48 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)34.241 €–30.830 €rang 33 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)336.000 €–302.500 €rang 190 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)304.000 €–249.900 €rang 36 van 299

Mobiliteit

IndicatorHoegaardenVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,311,201,25rang 167 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,6%21,3%17,6%rang 403 van 564

Samenleving

IndicatorHoegaardenVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)6,1%11,9%6,4%rang 301 van 564
Administratief armoederisico (2023)3,6%6,8%7,0%rang 547 van 551

Bevolkingsevolutie van Hoegaarden

6.7646.8596.9547.0492016: 6.8912017: 6.9072018: 6.9422019: 6.8862020: 6.8632021: 6.8432022: 6.8112023: 6.7972024: 6.8732025: 6.9632026: 7.016201620182020202220242026

Hoegaarden telde 6.891 inwoners in 2016 en 7.016 in 2026.

JaarBevolking
20216.843
20226.811
20236.797
20246.873
20256.963
20267.016

Hoegaarden op de kaart

Economische sectoren: Hoegaarden

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Hoegaarden

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.101kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,6°C
juli
Koudste maand
3,2°C
januari
Productiefste maand
132kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 125 kWhapr.mei: 132 kWhmeijun.: 130 kWhjun.jul.: 130 kWhjul.aug.: 120 kWhaug.sep.: 107 kWhsep.okt.: 79 kWhokt.nov.: 49 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 3,2 °Cfeb.: 3,8 °Cmrt.: 6,3 °Capr.: 9,8 °Cmei: 13,5 °Cjun.: 17,0 °Cjul.: 18,6 °Caug.: 17,9 °Csep.: 15,3 °Cokt.: 11,8 °Cnov.: 7,1 °Cdec.: 4,4 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Hoegaarden?

Hoegaarden telt 7.016 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 438 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Hoegaarden?

Hoegaarden beslaat 34,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 206 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Hoegaarden?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Hoegaarden van 6.891 naar 7.016 inwoners, oftewel +1,8%.

Waar ligt Hoegaarden?

Hoegaarden ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,774, lengtegraad 4,887.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Hoegaarden?

In Hoegaarden bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 3,6% (2023), rang 547 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Hoegaarden?

In Hoegaarden bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 34.241 € (2023), rang 33 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Hoegaarden?

In Hoegaarden produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.101 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Hoegaarden?

Het dichtst bij Hoegaarden liggen Tienen (5,1 km), Geldenaken (6,6 km), Hélécine (7,3 km), Bevekom (8,5 km), Boutersem (9,2 km).

Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Siebrand, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.