

Tienen: bevolking en statistieken
Tienen telt 36.962 inwoners (2026) op 72,8 km², oftewel 508 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 62 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,1% tussen 2016 en 2026.
- 36.962 inwoners
- 72,8 km²
- 508 inw./km²
- 45 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Tienen op rang 8 qua bevolking.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 1,72 ‰ in Tienen, tegenover gemiddeld 4,02 ‰ in Vlaams-Brabant en 4,28 ‰ voor het hele land.
Huishoudens zonder wagen: 27,0% in Tienen, tegenover gemiddeld 21,3% in Vlaams-Brabant en 27,1% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.095 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- “Huishoudens zonder wagen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.192 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Hoegaarden, op 5,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Leuven (105.357 inwoners), op 18 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.380 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Tienen in cijfers
Alle indicatoren van Tienen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Tienen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,8% | 20,8% | 21,7% | rang 185 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,8% | 22,6% | 21,5% | rang 241 van 564 |
Wonen
| Indicator | Tienen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 43,1% | – | 34,6% | rang 183 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 8,8% | – | 15,3% | rang 483 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,5% | – | 79,9% | rang 243 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 17.575 | 542.504 | 5.783.434 | rang 65 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 1,72 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 511 van 564 |
Energie
| Indicator | Tienen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 70,5% | – | 76,7% | rang 410 van 564 |
Economie
| Indicator | Tienen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.248 | 130.833 | 1.170.010 | rang 85 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 87,9 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 409 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.352 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 274 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.953 € | – | 30.830 € | rang 364 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 273.750 € | – | 302.500 € | rang 371 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 213.000 € | – | 249.900 € | rang 234 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Tienen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,04 | 1,20 | 1,25 | rang 495 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 27,0% | 21,3% | 17,6% | rang 58 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Tienen | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 10,5% | 11,9% | 6,4% | rang 137 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 8,7% | 6,8% | 7,0% | rang 177 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Tienen
Tienen telde 34.185 inwoners in 2016 en 36.962 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 35.545 |
| 2022 | 35.973 |
| 2023 | 36.282 |
| 2024 | 36.581 |
| 2025 | 36.890 |
| 2026 | 36.962 |
Tienen op de kaart
Economische sectoren: Tienen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,3% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,8% ×1,1
- Bouwnijverheid13,6% ×1,0
- Overige diensten7,7% ×1,2
- Informatie en communicatie6,1% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,1% ×0,9
- Horeca5,7% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,1% ×1,1
Zon en temperaturen: Tienen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Tienen?
Tienen telt 36.962 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 62 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Tienen?
Tienen beslaat 72,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 508 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Tienen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Tienen van 34.185 naar 36.962 inwoners, oftewel +8,1%.
Waar ligt Tienen?
Tienen ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,807, lengtegraad 4,937.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Tienen?
In Tienen bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 1,72 ‰ (2021-2025), rang 511 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Huishoudens zonder wagen: wat is de waarde in Tienen?
In Tienen bedraagt de indicator “Huishoudens zonder wagen” 27,0% (2025), rang 58 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 17,6%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Tienen?
In Tienen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.095 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Tienen?
Het dichtst bij Tienen liggen Hoegaarden (5,1 km), Glabbeek (6,6 km), Hélécine (7,2 km), Linter (8,0 km), Boutersem (8,7 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.