Gemeente · Leuven · Vlaams-BrabantWapen van LinterVlag van Linter

Linter: bevolking en statistieken

Linter telt 7.410 inwoners (2026) op 36,9 km², oftewel 201 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 429 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,1% tussen 2016 en 2026.

  • 7.410 inwoners
  • 36,9 km²
  • 201 inw./km²
  • 40 m
Locatiekaart: Linter

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Linter op rang 55 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 4,3% in Linter, tegenover gemiddeld 6,8% in Vlaams-Brabant en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 15,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.098 kWh per jaar.

Wist u dat?

Linter in cijfers

Bevolking
7.410
rang 429 van 565 +3,1%
Bevolkingsdichtheid
201inw./km²
rang 392 van 564
Oppervlakte
36,9km²
rang 329 van 565
Hoogte
40m
rang 323 van 565
Administratief armoederisico
4,3%
rang 521 van 551
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
84,8%
rang 61 van 564
Wagens per huishouden
1,36
rang 81 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
32.470€
rang 112 van 551

Alle indicatoren van Linter

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorLinterVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,4%20,8%21,7%rang 143 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,3%22,6%21,5%rang 426 van 564

Wonen

IndicatorLinterVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)28,2%–34,6%rang 337 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)14,3%–15,3%rang 327 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)84,8%–79,9%rang 61 van 564
Aantal woningen (2024)3.296542.5045.783.434rang 435 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,32 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 290 van 564

Energie

IndicatorLinterVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)85,1%–76,7%rang 126 van 564

Economie

IndicatorLinterVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)771130.8331.170.010rang 422 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)104,0 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 266 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)26.285 €26.927 €24.247 €rang 145 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.470 €–30.830 €rang 112 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)300.000 €–302.500 €rang 283 van 554

Mobiliteit

IndicatorLinterVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,361,201,25rang 81 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,2%21,3%17,6%rang 432 van 564

Samenleving

IndicatorLinterVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,6%11,9%6,4%rang 499 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,3%6,8%7,0%rang 521 van 551

Bevolkingsevolutie van Linter

7.1557.2517.3477.4432016: 7.1882017: 7.2562018: 7.2552019: 7.2692020: 7.2712021: 7.2532022: 7.2762023: 7.3172024: 7.3232025: 7.3542026: 7.410201620182020202220242026

Linter telde 7.188 inwoners in 2016 en 7.410 in 2026.

JaarBevolking
20217.253
20227.276
20237.317
20247.323
20257.354
20267.410

Linter op de kaart

Economische sectoren: Linter

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Linter

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.098kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
3,2°C
januari
Productiefste maand
132kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 125 kWhapr.mei: 132 kWhmeijun.: 129 kWhjun.jul.: 129 kWhjul.aug.: 119 kWhaug.sep.: 107 kWhsep.okt.: 79 kWhokt.nov.: 49 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 3,2 °Cfeb.: 3,8 °Cmrt.: 6,3 °Capr.: 9,9 °Cmei: 13,6 °Cjun.: 17,1 °Cjul.: 18,7 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,3 °Cokt.: 11,8 °Cnov.: 7,1 °Cdec.: 4,4 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Linter?

Linter telt 7.410 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 429 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Linter?

Linter beslaat 36,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 201 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Linter?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Linter van 7.188 naar 7.410 inwoners, oftewel +3,1%.

Waar ligt Linter?

Linter ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,800, lengtegraad 5,050.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Linter?

In Linter bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,3% (2023), rang 521 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Linter?

In Linter bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 84,8% (2024), rang 61 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Linter?

In Linter produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.098 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Linter?

Het dichtst bij Linter liggen Zoutleeuw (5,3 km), Landen (5,5 km), Hélécine (7,3 km), Tienen (8,0 km), Gingelom (8,1 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.