

Gingelom: bevolking en statistieken
Gingelom telt 8.755 inwoners (2026) op 56,3 km², oftewel 155 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 392 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,5% tussen 2016 en 2026.
- 8.755 inwoners
- 56,3 km²
- 155 inw./km²
- 76 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Gingelom op rang 31 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,7% in Gingelom, tegenover gemiddeld 6,9% in Limburg en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 15,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.096 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner”.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.891 voetbalvelden.
- 2,5 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Landen (16.458 inwoners), op 3,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.384 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Gingelom in cijfers
Alle indicatoren van Gingelom
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Gingelom | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,9% | 23,3% | 21,7% | rang 348 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,0% | 20,0% | 21,5% | rang 346 van 564 |
Wonen
| Indicator | Gingelom | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 37,3% | – | 34,6% | rang 254 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,6% | – | 15,3% | rang 218 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 84,8% | – | 79,9% | rang 61 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.876 | 419.438 | 5.783.434 | rang 399 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,84 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 240 van 564 |
Energie
| Indicator | Gingelom | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 78,6% | – | 76,7% | rang 238 van 564 |
Economie
| Indicator | Gingelom | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 883 | 94.292 | 1.170.010 | rang 387 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 100,9 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 299 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.893 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 104 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.925 € | – | 30.830 € | rang 166 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 250.000 € | – | 302.500 € | rang 420 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Gingelom | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,38 | 1,26 | 1,25 | rang 66 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,5% | 18,1% | 17,6% | rang 474 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Gingelom | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,5% | 12,3% | 6,4% | rang 411 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,7% | 6,9% | 7,0% | rang 484 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Gingelom
Gingelom telde 8.377 inwoners in 2016 en 8.755 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.426 |
| 2022 | 8.483 |
| 2023 | 8.670 |
| 2024 | 8.732 |
| 2025 | 8.788 |
| 2026 | 8.755 |
Gingelom op de kaart
Economische sectoren: Gingelom
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,6% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,1% ×1,0
- Bouwnijverheid12,6% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij11,1% ×2,7
- Overige diensten8,8% ×1,3
- Informatie en communicatie6,7% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,7% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,2% ×1,1
Zon en temperaturen: Gingelom
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Gingelom?
Gingelom telt 8.755 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 392 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Gingelom?
Gingelom beslaat 56,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 155 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Gingelom?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Gingelom van 8.377 naar 8.755 inwoners, oftewel +4,5%.
Waar ligt Gingelom?
Gingelom ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,749, lengtegraad 5,133.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Gingelom?
In Gingelom bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,7% (2023), rang 484 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Gingelom?
In Gingelom bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 84,8% (2024), rang 61 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Gingelom?
In Gingelom produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.096 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Gingelom?
Het dichtst bij Gingelom liggen Landen (3,7 km), Lijsem (7,9 km), Berloz (8,0 km), Linter (8,1 km), Sint-Truiden (8,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.