

Laakdal: bevolking en statistieken
Laakdal telt 17.032 inwoners (2026) op 42,4 km², oftewel 401 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 216 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,5% tussen 2016 en 2026.
- 17.032 inwoners
- 42,4 km²
- 401 inw./km²
- 19 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Laakdal op rang 37 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 3,7% in Laakdal, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,8% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.050 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.943 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Meerhout, op 6,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Tessenderlo-Ham (30.827 inwoners), op 7,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.200 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Laakdal in cijfers
Alle indicatoren van Laakdal
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Laakdal | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,6% | 21,0% | 21,7% | rang 130 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,6% | 22,1% | 21,5% | rang 480 van 564 |
Wonen
| Indicator | Laakdal | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 8,8% | – | 34,6% | rang 551 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,1% | – | 15,3% | rang 122 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,5% | – | 79,9% | rang 144 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 7.975 | 912.062 | 5.783.434 | rang 218 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,85 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 146 van 564 |
Energie
| Indicator | Laakdal | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 84,2% | – | 76,7% | rang 141 van 564 |
Economie
| Indicator | Laakdal | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.443 | 202.193 | 1.170.010 | rang 252 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 84,7 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 428 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.338 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 213 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.092 € | – | 30.830 € | rang 150 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 310.000 € | – | 302.500 € | rang 257 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 242.500 € | – | 249.900 € | rang 172 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Laakdal | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,06 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,1% | 26,8% | 17,6% | rang 493 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Laakdal | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,0% | 13,7% | 6,4% | rang 368 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 3,7% | 9,8% | 7,0% | rang 544 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Laakdal
Laakdal telde 15.851 inwoners in 2016 en 17.032 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 16.293 |
| 2022 | 16.464 |
| 2023 | 16.707 |
| 2024 | 16.753 |
| 2025 | 16.935 |
| 2026 | 17.032 |
Laakdal op de kaart
Economische sectoren: Laakdal
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,8% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,1% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,0% ×0,7
- Overige diensten9,6% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten6,2% ×0,9
- Verwerkende nijverheid5,6% ×1,2
- Horeca5,6% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,2% ×1,1
Zon en temperaturen: Laakdal
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Laakdal?
Laakdal telt 17.032 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 216 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Laakdal?
Laakdal beslaat 42,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 401 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Laakdal?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Laakdal van 15.851 naar 17.032 inwoners, oftewel +7,5%.
Waar ligt Laakdal?
Laakdal ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,081, lengtegraad 5,020.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Laakdal?
In Laakdal bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 3,7% (2023), rang 544 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Laakdal?
In Laakdal bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 8,8% (2024), rang 551 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Laakdal?
In Laakdal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.050 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Laakdal?
Het dichtst bij Laakdal liggen Meerhout (6,9 km), Tessenderlo-Ham (7,3 km), Westerlo (7,4 km), Geel (9,2 km), Herselt (10 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.