

Zelzate: bevolking en statistieken
Zelzate telt 13.745 inwoners (2026) op 13,8 km², oftewel 998 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 272 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +10,0% tussen 2016 en 2026.
- 13.745 inwoners
- 13,8 km²
- 998 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Zelzate op rang 41 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 60,2 ‰ in Zelzate, tegenover gemiddeld 106,4 ‰ in Oost-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 16,7% in Zelzate, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.929 voetbalvelden.
- 2,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Assenede, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Lochristi (30.982 inwoners), op 11 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.216 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Zelzate in cijfers
Alle indicatoren van Zelzate
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zelzate | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,5% | 21,2% | 21,7% | rang 377 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,8% | 21,3% | 21,5% | rang 138 van 564 |
Wonen
| Indicator | Zelzate | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 27,6% | – | 34,6% | rang 345 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 11,4% | – | 15,3% | rang 423 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,3% | – | 79,9% | rang 202 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.386 | 769.888 | 5.783.434 | rang 273 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,44 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 69 van 564 |
Energie
| Indicator | Zelzate | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 66,9% | – | 76,7% | rang 458 van 564 |
Economie
| Indicator | Zelzate | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 827 | 171.424 | 1.170.010 | rang 407 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 60,2 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 526 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.138 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 424 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 28.667 € | – | 30.830 € | rang 438 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 275.000 € | – | 302.500 € | rang 356 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 216.000 € | – | 249.900 € | rang 229 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Zelzate | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,13 | 1,12 | 1,25 | rang 438 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 22,2% | 23,8% | 17,6% | rang 132 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Zelzate | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 16,7% | 9,2% | 6,4% | rang 62 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 8,7% | 7,7% | 7,0% | rang 177 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Zelzate
Zelzate telde 12.490 inwoners in 2016 en 13.745 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 13.124 |
| 2022 | 13.298 |
| 2023 | 13.543 |
| 2024 | 13.704 |
| 2025 | 13.653 |
| 2026 | 13.745 |
Zelzate op de kaart
Economische sectoren: Zelzate
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,9% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,9% ×1,1
- Overige diensten11,9% ×1,8
- Wetenschappelijke en technische activiteiten10,8% ×0,5
- Horeca8,0% ×1,5
- Verwerkende nijverheid7,5% ×1,6
- Administratieve en ondersteunende diensten6,7% ×1,0
- Vervoer en opslag6,0% ×2,4
Zon en temperaturen: Zelzate
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zelzate?
Zelzate telt 13.745 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 272 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zelzate?
Zelzate beslaat 13,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 998 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zelzate?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Zelzate van 12.490 naar 13.745 inwoners, oftewel +10,0%.
Waar ligt Zelzate?
Zelzate ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Eeklo (arrondissement). Breedtegraad 51,197, lengtegraad 3,814.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Zelzate?
In Zelzate bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 60,2 ‰ (2024), rang 526 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Zelzate?
In Zelzate bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 16,7% (2026), rang 62 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Zelzate?
In Zelzate produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zelzate?
Het dichtst bij Zelzate liggen Assenede (6,0 km), Lochristi (11 km), Evergem (12 km), Kaprijke (15 km), Stekene (16 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Wikibelgiaan, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.