

Stekene: bevolking en statistieken
Stekene telt 19.955 inwoners (2026) op 45,3 km², oftewel 441 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 174 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +11,6% tussen 2016 en 2026.
- 19.955 inwoners
- 45,3 km²
- 441 inw./km²
- 10 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Stekene op rang 29 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 5,2% in Stekene, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.063 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Bevolkingsevolutie over 10 jaar”.
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.339 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Sint-Gillis-Waas, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Sint-Niklaas (83.400 inwoners), op 8,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.252 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Stekene in cijfers
Alle indicatoren van Stekene
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Stekene | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 21,2% | 21,7% | rang 174 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,6% | 21,3% | 21,5% | rang 398 van 564 |
Wonen
| Indicator | Stekene | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 18,3% | – | 34,6% | rang 471 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 23,2% | – | 15,3% | rang 17 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,0% | – | 79,9% | rang 404 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.557 | 769.888 | 5.783.434 | rang 169 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 10,26 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 16 van 564 |
Energie
| Indicator | Stekene | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,0% | – | 76,7% | rang 274 van 564 |
Economie
| Indicator | Stekene | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.854 | 171.424 | 1.170.010 | rang 194 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 92,9 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 378 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.071 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 162 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.707 € | – | 30.830 € | rang 188 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 329.500 € | – | 302.500 € | rang 217 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 270.000 € | – | 249.900 € | rang 91 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Stekene | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,12 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,6% | 23,8% | 17,6% | rang 339 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Stekene | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,8% | 9,2% | 6,4% | rang 313 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,2% | 7,7% | 7,0% | rang 431 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Stekene
Stekene telde 17.888 inwoners in 2016 en 19.955 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.863 |
| 2022 | 19.030 |
| 2023 | 19.273 |
| 2024 | 19.589 |
| 2025 | 19.767 |
| 2026 | 19.955 |
Stekene op de kaart
Economische sectoren: Stekene
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,5% ×0,9
- Bouwnijverheid17,2% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,6% ×0,9
- Overige diensten9,7% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten7,6% ×1,2
- Verwerkende nijverheid5,8% ×1,2
- Informatie en communicatie4,9% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij4,5% ×1,1
Zon en temperaturen: Stekene
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Stekene?
Stekene telt 19.955 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 174 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Stekene?
Stekene beslaat 45,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 441 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Stekene?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Stekene van 17.888 naar 19.955 inwoners, oftewel +11,6%.
Waar ligt Stekene?
Stekene ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Sint-Niklaas (arrondissement). Breedtegraad 51,206, lengtegraad 4,040.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Stekene?
In Stekene bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 23,2% (2024), rang 17 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Stekene?
In Stekene bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 5,2% (2023), rang 431 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Stekene?
In Stekene produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.063 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Stekene?
Het dichtst bij Stekene liggen Sint-Gillis-Waas (6,0 km), Sint-Niklaas (8,3 km), Waasmunster (11 km), Lokeren (12 km), Hamme (14 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.