

Genk: bevolking en statistieken
Genk telt 68.101 inwoners (2026) op 87,6 km², oftewel 778 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 24 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,7% tussen 2016 en 2026.
- 68.101 inwoners
- 87,6 km²
- 778 inw./km²
- 68 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Genk op rang 2 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen, goed voor 17,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.032 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Bevolkingsdichtheid”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Administratief armoederisico”.
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 12.265 voetbalvelden.
- 2,0 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Zutendaal, op 5,8 km.
Genk in cijfers
Alle indicatoren van Genk
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Genk | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,2% | 23,3% | 21,7% | rang 229 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,1% | 20,0% | 21,5% | rang 334 van 564 |
Wonen
| Indicator | Genk | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 20,5% | – | 34,6% | rang 443 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 14,8% | – | 15,3% | rang 305 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,7% | – | 79,9% | rang 132 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 29.322 | 419.438 | 5.783.434 | rang 30 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,44 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 183 van 564 |
Energie
| Indicator | Genk | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 83,3% | – | 76,7% | rang 157 van 564 |
Economie
| Indicator | Genk | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 6.341 | 94.292 | 1.170.010 | rang 22 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,1 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 373 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 21.445 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 467 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 28.372 € | – | 30.830 € | rang 450 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 310.000 € | – | 302.500 € | rang 257 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 222.500 € | – | 249.900 € | rang 211 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Genk | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,20 | 1,26 | 1,25 | rang 356 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 21,1% | 18,1% | 17,6% | rang 162 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Genk | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 13,1% | 12,3% | 6,4% | rang 95 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 9,4% | 6,9% | 7,0% | rang 148 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Genk
Genk telde 65.691 inwoners in 2016 en 68.101 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 66.673 |
| 2022 | 67.009 |
| 2023 | 67.573 |
| 2024 | 67.877 |
| 2025 | 68.058 |
| 2026 | 68.101 |
Genk op de kaart
Economische sectoren: Genk
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen17,1% ×1,1
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,1% ×0,8
- Bouwnijverheid15,6% ×1,1
- Overige diensten8,6% ×1,3
- Horeca7,0% ×1,3
- Verwerkende nijverheid6,2% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,1% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,6% ×1,2
Zon en temperaturen: Genk
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Genk?
Genk telt 68.101 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 24 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Genk?
Genk beslaat 87,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 778 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Genk?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Genk van 65.691 naar 68.101 inwoners, oftewel +3,7%.
Waar ligt Genk?
Genk ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,966, lengtegraad 5,502.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Genk?
In Genk bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 6.341 (2024), rang 22 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Aantal woningen: wat is de waarde in Genk?
In Genk bedraagt de indicator “Aantal woningen” 29.322 (2024), rang 30 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Genk?
In Genk produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.032 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Genk?
Het dichtst bij Genk liggen Zutendaal (5,8 km), As (6,8 km), Diepenbeek (8,8 km), Zonhoven (9,8 km), Houthalen-Helchteren (11 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.