Provincie



Namen: de gemeenten in cijfers
Namen (provincie) telt 38 gemeenten en 506.271 inwoners op 3.675 km², oftewel 138 inwoners per km². Bevolking: +3,5% tussen 2016 en 2026.
- 506.271 inwoners
- 38 gemeenten
- 3.675 km²
- 138 inw./km²
Kaart en records: Namen
Bevolkingsevolutie over 10 jaar
Alle gemeenten in Namen
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Namen | 115.457 | +4,4% | 656,3 inw./km² | 175,9 km² | 21,6% | 20,5% |
| Sambreville | 28.587 | +2,5% | 834,2 inw./km² | 34,3 km² | 20,6% | 21,7% |
| Andenne | 28.239 | +7,5% | 327,9 inw./km² | 86,1 km² | 20,2% | 21,8% |
| Gembloux | 26.573 | +4,1% | 275,4 inw./km² | 96,5 km² | 19,8% | 21,8% |
| Jemeppe-sur-Sambre | 19.244 | +1,4% | 410,0 inw./km² | 46,9 km² | 18,2% | 22,1% |
| Walcourt | 18.338 | −0,3% | 148,3 inw./km² | 123,6 km² | 22,4% | 20,1% |
| Ciney | 17.140 | +5,0% | 115,9 inw./km² | 147,9 km² | 21,6% | 21,0% |
| Eghezée | 16.970 | +6,4% | 164,4 inw./km² | 103,2 km² | 19,9% | 23,0% |
| Couvin | 13.927 | −0,1% | 67,3 inw./km² | 207,0 km² | 23,8% | 20,3% |
| Mettet | 13.668 | +6,0% | 116,9 inw./km² | 117,0 km² | 19,6% | 21,5% |
| Dinant | 13.412 | −0,6% | 134,1 inw./km² | 100,0 km² | 23,5% | 20,0% |
| Rochefort | 12.756 | +1,7% | 76,7 inw./km² | 166,3 km² | 21,3% | 22,1% |
| Profondeville | 12.287 | +1,5% | 243,9 inw./km² | 50,4 km² | 21,8% | 20,2% |
| Florennes | 11.434 | +0,9% | 85,2 inw./km² | 134,2 km² | 20,8% | 22,1% |
| Fosses-la-Ville | 10.513 | +1,0% | 166,1 inw./km² | 63,3 km² | 19,3% | 21,4% |
| Philippeville | 9.599 | +4,4% | 61,0 inw./km² | 157,3 km² | 22,5% | 20,4% |
| Beauraing | 9.474 | +4,5% | 54,3 inw./km² | 174,6 km² | 23,0% | 21,9% |
| La Bruyère | 9.428 | +4,1% | 177,8 inw./km² | 53,0 km² | 19,0% | 23,7% |
| Yvoir | 9.212 | +0,9% | 161,3 inw./km² | 57,1 km² | 20,7% | 21,3% |
| Sombreffe | 8.384 | 0,0% | 233,6 inw./km² | 35,9 km² | 19,0% | 22,9% |
| Fernelmont | 8.210 | +5,4% | 124,7 inw./km² | 65,8 km² | 18,6% | 23,2% |
| Floreffe | 8.087 | +1,6% | 206,7 inw./km² | 39,1 km² | 19,4% | 22,3% |
| Hamois | 7.502 | +3,0% | 97,9 inw./km² | 76,6 km² | 17,5% | 24,9% |
| Gesves | 7.473 | +4,4% | 114,9 inw./km² | 65,0 km² | 18,7% | 23,1% |
| Assesse | 7.386 | +6,8% | 94,1 inw./km² | 78,5 km² | 17,9% | 24,1% |
| Anhée | 7.094 | −0,1% | 107,4 inw./km² | 66,0 km² | 21,7% | 21,8% |
| Somme-Leuze | 6.293 | +16,3% | 66,1 inw./km² | 95,2 km² | 18,0% | 22,8% |
| Hastière | 6.077 | +2,0% | 107,4 inw./km² | 56,6 km² | 27,3% | 18,4% |
| Viroinval | 5.579 | −3,9% | 46,0 inw./km² | 121,2 km² | 26,5% | 17,7% |
| Havelange | 5.444 | +7,2% | 52,0 inw./km² | 104,7 km² | 19,5% | 23,1% |
| Ohey | 5.396 | +7,6% | 95,2 inw./km² | 56,7 km² | 18,0% | 23,2% |
| Houyet | 5.226 | +10,2% | 42,5 inw./km² | 122,8 km² | 20,3% | 22,2% |
| Cerfontaine | 5.016 | +3,4% | 60,1 inw./km² | 83,4 km² | 20,2% | 20,8% |
| Gedinne | 4.689 | +2,8% | 30,9 inw./km² | 151,6 km² | 24,3% | 21,0% |
| Bièvre | 3.482 | +7,1% | 31,8 inw./km² | 109,5 km² | 22,4% | 22,5% |
| Onhaye | 3.262 | +3,1% | 49,7 inw./km² | 65,7 km² | 20,8% | 22,3% |
| Doische | 2.947 | −0,4% | 35,0 inw./km² | 84,1 km² | 23,2% | 19,4% |
| Vresse-sur-Semois | 2.466 | −6,9% | 24,3 inw./km² | 101,4 km² | 30,9% | 14,9% |
Namen ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Namen | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 21,0% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 21,4% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 6,1% | 13,8% |
| Aantal woningen | 245.760 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 46.082 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 91,0 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 22.869 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 10,5% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,16 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 22,4% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 3,41 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Namen?
Namen telt 38 gemeenten. De meest bevolkte is Namen, met 115.457 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Namen?
Namen telt 506.271 inwoners in 2026, oftewel 138 inwoners per km².
Welke gemeente in Namen wint de meeste inwoners?
Somme-Leuze kent de sterkste groei van Namen over 10 jaar: +16,3%.
De andere provincies
Wapen: Tom Lemmens, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Original: Unknown; Original file uploaded by User:Nicnac25, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.