Bevolking · 2026
Bevolkingsevolutie over 10 jaar: de ranglijst van de gemeenten
Bevolkingsevolutie over 10 jaar: Martelange staat bovenaan met +21,2% en Vresse-sur-Semois sluit de rij met −6,9%. De mediaan van de 564 gemeenten is +4,8%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Bevolkingsevolutie over 10 jaar |
|---|---|---|---|
| 1 | Martelange | Luxemburg | +21,2% |
| 2 | Baarle-Hertog | Antwerpen | +16,5% |
| 3 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | +16,3% |
| 3 | Somme-Leuze | Namen | +16,3% |
| 5 | Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | +16,0% |
| 6 | Machelen | Vlaams-Brabant | +15,9% |
| 6 | Hélécine | Waals-Brabant | +15,9% |
| 8 | Mont-Saint-Guibert | Waals-Brabant | +15,5% |
| 9 | Merchtem | Vlaams-Brabant | +14,8% |
| 10 | Wijnegem | Antwerpen | +14,3% |
| 10 | Oud-Turnhout | Antwerpen | +14,3% |
| 12 | Tubeke | Waals-Brabant | +14,2% |
| 13 | Léglise | Luxemburg | +14,0% |
| 14 | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | +13,9% |
| 15 | Wemmel | Vlaams-Brabant | +13,8% |
| 16 | Zaventem | Vlaams-Brabant | +13,6% |
| 17 | Fauvillers | Luxemburg | +13,4% |
| 18 | Berloz | Luik | +13,3% |
| 19 | Turnhout | Antwerpen | +12,9% |
| 19 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | +12,9% |
| 21 | Boom | Antwerpen | +12,6% |
| 21 | Halle | Vlaams-Brabant | +12,6% |
| 21 | Oudenburg | West-Vlaanderen | +12,6% |
| 24 | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | +12,5% |
| 25 | Wasseiges | Luik | +12,4% |
| 26 | Willebroek | Antwerpen | +12,3% |
| 26 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | +12,3% |
| 28 | Neufchâteau | Luxemburg | +12,0% |
| 29 | Hemiksem | Antwerpen | +11,8% |
| 29 | Manhay | Luxemburg | +11,8% |
| 31 | Stekene | Oost-Vlaanderen | +11,6% |
| 32 | Putte | Antwerpen | +11,5% |
| 33 | Eeklo | Oost-Vlaanderen | +11,4% |
| 34 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | +11,3% |
| 35 | Asse | Vlaams-Brabant | +11,2% |
| 36 | Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | +11,1% |
| 36 | Harelbeke | West-Vlaanderen | +11,1% |
| 38 | Lier | Antwerpen | +11,0% |
| 38 | Roeselare | West-Vlaanderen | +11,0% |
| 40 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | +10,9% |
| 40 | ’s Gravenbrakel | Henegouwen | +10,9% |
| 42 | Sint-Pieters-Leeuw | Vlaams-Brabant | +10,6% |
| 42 | Haacht | Vlaams-Brabant | +10,6% |
| 42 | Clavier | Luik | +10,6% |
| 45 | Crisnée | Luik | +10,5% |
| 45 | Leopoldsburg | Limburg | +10,5% |
| 47 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | +10,4% |
| 47 | Aalst | Oost-Vlaanderen | +10,4% |
| 49 | Grimbergen | Vlaams-Brabant | +10,2% |
| 49 | Bastenaken | Luxemburg | +10,2% |
| 49 | Houyet | Namen | +10,2% |
| 52 | Zelzate | Oost-Vlaanderen | +10,0% |
| 52 | Bree | Limburg | +10,0% |
| 54 | Meise | Vlaams-Brabant | +9,9% |
| 54 | Herzele | Oost-Vlaanderen | +9,9% |
| 56 | Boechout | Antwerpen | +9,8% |
| 56 | Edegem | Antwerpen | +9,8% |
| 56 | Bierbeek | Vlaams-Brabant | +9,8% |
| 56 | Herent | Vlaams-Brabant | +9,8% |
| 60 | Ternat | Vlaams-Brabant | +9,5% |
| 61 | Zottegem | Oost-Vlaanderen | +9,4% |
| 62 | Liedekerke | Vlaams-Brabant | +9,2% |
| 62 | Veurne | West-Vlaanderen | +9,2% |
| 64 | Niel | Antwerpen | +9,1% |
| 64 | Vosselaar | Antwerpen | +9,1% |
| 64 | Wetteren | Oost-Vlaanderen | +9,1% |
| 64 | Anderlues | Henegouwen | +9,1% |
| 68 | Temse | Oost-Vlaanderen | +9,0% |
| 68 | Edingen | Henegouwen | +9,0% |
| 68 | Saint-Georges-sur-Meuse | Luik | +9,0% |
| 71 | Kuurne | West-Vlaanderen | +8,9% |
| 71 | Héron | Luik | +8,9% |
| 71 | Tintigny | Luxemburg | +8,9% |
| 74 | Retie | Antwerpen | +8,8% |
| 74 | Dilbeek | Vlaams-Brabant | +8,8% |
| 74 | Lichtervelde | West-Vlaanderen | +8,8% |
| 74 | Libramont-Chevigny | Luxemburg | +8,8% |
| 78 | Geel | Antwerpen | +8,7% |
| 78 | Kortenberg | Vlaams-Brabant | +8,7% |
| 78 | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | +8,7% |
| 78 | Pelt | Limburg | +8,7% |
| 82 | Haaltert | Oost-Vlaanderen | +8,6% |
| 83 | Berlaar | Antwerpen | +8,5% |
| 83 | Tielt-Winge | Vlaams-Brabant | +8,5% |
| 83 | Deinze | Oost-Vlaanderen | +8,5% |
| 83 | Sainte-Ode | Luxemburg | +8,5% |
| 87 | Deerlijk | West-Vlaanderen | +8,4% |
| 87 | Lokeren | Oost-Vlaanderen | +8,4% |
| 87 | Beringen | Limburg | +8,4% |
| 90 | Wommelgem | Antwerpen | +8,3% |
| 90 | Wuustwezel | Antwerpen | +8,3% |
| 90 | Ravels | Antwerpen | +8,3% |
| 90 | Beersel | Vlaams-Brabant | +8,3% |
| 90 | Rotselaar | Vlaams-Brabant | +8,3% |
| 90 | Geldenaken | Waals-Brabant | +8,3% |
| 90 | Waregem | West-Vlaanderen | +8,3% |
| 97 | Dessel | Antwerpen | +8,2% |
| 97 | Kasterlee | Antwerpen | +8,2% |
| 97 | Aarschot | Vlaams-Brabant | +8,2% |
| 97 | Lebbeke | Oost-Vlaanderen | +8,2% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Bevolkingsevolutie over 10 jaar |
|---|---|---|---|
| 550 | Antoing | Henegouwen | −2,8% |
| 551 | Lint | Antwerpen | −2,9% |
| 552 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | −3,2% |
| 553 | Pepinster | Luik | −3,3% |
| 554 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | −3,4% |
| 555 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | −3,8% |
| 555 | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | −3,8% |
| 557 | Viroinval | Namen | −3,9% |
| 558 | Daverdisse | Luxemburg | −4,1% |
| 559 | Lo-Reninge | West-Vlaanderen | −4,2% |
| 559 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | −4,2% |
| 561 | Koksijde | West-Vlaanderen | −4,5% |
| 562 | Spa | Luik | −4,7% |
| 563 | Limburg | Luik | −5,1% |
| 564 | Vresse-sur-Semois | Namen | −6,9% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Vlaams-Brabant+7,9%
- Antwerpen+7,0%
- Oost-Vlaanderen+7,0%
- Brussels Hoofdstedelijk Gewest+5,7%
- Luxemburg+5,7%
- Limburg+5,2%
- Waals-Brabant+5,1%
- West-Vlaanderen+4,6%
- Namen+3,5%
- Luik+2,4%
- Henegouwen+2,3%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Bevolkingsevolutie over 10 jaar”?
Martelange staat bovenaan voor “Bevolkingsevolutie over 10 jaar”, met +21,2%.
Wat is de mediane waarde van “Bevolkingsevolutie over 10 jaar”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is +4,8%.