Gemeente · Halle-Vilvoorde · Vlaams-BrabantWapen van WemmelVlag van Wemmel

Wemmel: bevolking en statistieken

Wemmel telt 18.270 inwoners (2026) op 8,8 km², oftewel 2.083 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 198 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +13,8% tussen 2016 en 2026.

  • 18.270 inwoners
  • 8,8 km²
  • 2.083 inw./km²
  • 42 m
Locatiekaart: Wemmel

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Wemmel op rang 24 qua bevolking.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 153,7 ‰ in Wemmel, tegenover gemiddeld 108,1 ‰ in Vlaams-Brabant en 98,6 ‰ voor het hele land.

Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 25,1% in Wemmel, tegenover gemiddeld 22,6% in Vlaams-Brabant en 21,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 26,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.065 kWh per jaar.

Wist u dat?

Wemmel in cijfers

Bevolking
18.270
rang 198 van 565 +13,8%
Bevolkingsdichtheid
2.083inw./km²
rang 30 van 564
Oppervlakte
8,8km²
rang 534 van 565
Hoogte
42m
rang 316 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
153,7‰
rang 17 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
25,1%
rang 30 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
90,5%
rang 36 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
18,4%
rang 52 van 564

Alle indicatoren van Wemmel

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorWemmelVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)19,1%20,8%21,7%rang 463 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)25,1%22,6%21,5%rang 30 van 564

Wonen

IndicatorWemmelVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)23,3%–34,6%rang 403 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)8,8%–15,3%rang 483 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)82,8%–79,9%rang 130 van 564
Aantal woningen (2024)7.543542.5045.783.434rang 228 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)1,75 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 508 van 564

Energie

IndicatorWemmelVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)90,5%–76,7%rang 36 van 564

Economie

IndicatorWemmelVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2.809130.8331.170.010rang 105 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)153,7 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 17 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.909 €26.927 €24.247 €rang 241 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)29.693 €–30.830 €rang 382 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)482.500 €–302.500 €rang 32 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)282.500 €–249.900 €rang 72 van 299

Mobiliteit

IndicatorWemmelVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,131,201,25rang 438 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)24,3%21,3%17,6%rang 93 van 564

Samenleving

IndicatorWemmelVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)18,4%11,9%6,4%rang 52 van 564
Administratief armoederisico (2023)10,9%6,8%7,0%rang 101 van 551

Bevolkingsevolutie van Wemmel

15.72416.69217.65918.6272016: 16.0592017: 16.1302018: 16.3472019: 16.4912020: 16.8142021: 17.0132022: 17.1822023: 17.7432024: 18.1792025: 18.2922026: 18.270201620182020202220242026

Wemmel telde 16.059 inwoners in 2016 en 18.270 in 2026.

JaarBevolking
202117.013
202217.182
202317.743
202418.179
202518.292
202618.270

Wemmel op de kaart

Economische sectoren: Wemmel

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Wemmel

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.065kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

jan.: 41 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 95 kWhmrt.apr.: 121 kWhapr.mei: 127 kWhmeijun.: 124 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 48 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,2 °Cjul.: 18,8 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Wemmel?

Wemmel telt 18.270 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 198 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Wemmel?

Wemmel beslaat 8,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.083 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Wemmel?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Wemmel van 16.059 naar 18.270 inwoners, oftewel +13,8%.

Waar ligt Wemmel?

Wemmel ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,909, lengtegraad 4,303.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Wemmel?

In Wemmel bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 153,7 ‰ (2024), rang 17 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Wemmel?

In Wemmel bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 25,1% (2026), rang 30 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Wemmel?

In Wemmel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.065 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Wemmel?

Het dichtst bij Wemmel liggen Meise (3,5 km), Jette (4,0 km), Ganshoren (4,3 km), Sint-Agatha-Berchem (4,9 km), Koekelberg (5,7 km).

Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.