NACE A
Landbouw, bosbouw en visserij: ranglijst per gemeente
Landbouw, bosbouw en visserij: 48.889 ondernemingen, oftewel 4,2% van het totaal van het land. Tielt staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal ondernemingen
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Tielt | 510 | 11,8% |
| 2 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 473 | 5,8% |
| 3 | Wingene | 463 | 13,8% |
| 4 | Hoogstraten | 424 | 14,6% |
| 5 | Diksmuide | 411 | 17,2% |
| 6 | Poperinge | 393 | 16,3% |
| 7 | Ieper | 374 | 9,1% |
| 8 | Lochristi | 372 | 10,2% |
| 9 | Aalter | 369 | 8,3% |
| 10 | Tongeren-Borgloon | 361 | 8,0% |
| 11 | Deinze | 357 | 5,9% |
| 12 | Doornik | 353 | 6,2% |
| 13 | Wuustwezel | 343 | 13,7% |
| 14 | Sint-Truiden | 325 | 7,2% |
| 15 | Bastenaken | 301 | 16,6% |
| 16 | Pajottegem | 300 | 9,9% |
| 17 | Staden | 292 | 17,5% |
| 18 | Lokeren | 281 | 5,5% |
| 19 | Zonnebeke | 277 | 15,5% |
| 20 | Heuvelland | 272 | 22,4% |
| 21 | Maldegem | 261 | 7,7% |
| 22 | Assenede | 258 | 16,0% |
| 23 | Lievegem | 250 | 7,9% |
| 24 | Aat | 250 | 10,2% |
| 25 | Ravels | 242 | 14,3% |
| 26 | Alveringem | 236 | 27,5% |
| 27 | Hasselt | 233 | 2,0% |
| 28 | Oostkamp | 232 | 6,6% |
| 29 | Frasnes-lez-Anvaing | 231 | 17,0% |
| 30 | Bilzen-Hoeselt | 230 | 5,2% |
| 31 | Veurne | 228 | 13,5% |
| 32 | Sint-Laureins | 228 | 23,1% |
| 33 | Zinnik | 226 | 10,2% |
| 34 | Langemark-Poelkapelle | 217 | 20,6% |
| 35 | Peer | 217 | 11,6% |
| 36 | Brecht | 216 | 5,8% |
| 37 | Kortemark | 216 | 12,3% |
| 38 | Gent | 215 | 0,7% |
| 39 | Pittem | 214 | 17,8% |
| 40 | Evergem | 208 | 5,8% |
| 41 | Geel | 205 | 4,6% |
| 42 | Beernem | 205 | 10,0% |
| 43 | Namen | 203 | 2,1% |
| 44 | Damme | 201 | 10,8% |
| 45 | Houthulst | 199 | 15,7% |
| 46 | Libramont-Chevigny | 198 | 17,0% |
| 47 | Sint-Niklaas | 197 | 2,7% |
| 48 | Sint-Gillis-Waas | 195 | 9,5% |
| 49 | Riemst | 195 | 11,1% |
| 50 | Hooglede | 193 | 13,4% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Heuvelland | 272 | 22,4% |
| 2 | Langemark-Poelkapelle | 217 | 20,6% |
| 3 | Chimay | 172 | 18,0% |
| 4 | Staden | 292 | 17,5% |
| 5 | Bertrix | 149 | 17,3% |
| 6 | Diksmuide | 411 | 17,2% |
| 7 | Libramont-Chevigny | 198 | 17,0% |
| 8 | Frasnes-lez-Anvaing | 231 | 17,0% |
| 9 | Bastenaken | 301 | 16,6% |
| 10 | Poperinge | 393 | 16,3% |
| 11 | Merksplas | 165 | 16,1% |
| 12 | Assenede | 258 | 16,0% |
| 13 | Estinnes | 103 | 15,8% |
| 14 | Neufchâteau | 125 | 15,7% |
| 15 | Houthulst | 199 | 15,7% |
| 16 | Heers | 126 | 15,6% |
| 17 | Philippeville | 138 | 15,5% |
| 18 | Zonnebeke | 277 | 15,5% |
| 19 | Opzullik | 134 | 15,4% |
| 20 | Vielsalm | 110 | 14,8% |
| 21 | Hoogstraten | 424 | 14,6% |
| 22 | Ravels | 242 | 14,3% |
| 23 | Koekelare | 158 | 13,9% |
| 24 | Kortenaken | 140 | 13,9% |
| 25 | Wingene | 463 | 13,8% |
| 26 | Wuustwezel | 343 | 13,7% |
| 27 | Floreffe | 120 | 13,6% |
| 28 | Sankt Vith | 153 | 13,5% |
| 29 | Veurne | 228 | 13,5% |
| 30 | Hooglede | 193 | 13,4% |
Andere sectoren
Winning van delfstoffenVerwerkende nijverheidElektriciteit, gas en stoomWater- en afvalbeheerBouwnijverheidGroot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsenVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële activiteiten en verzekeringenExploitatie van en handel in onroerend goedWetenschappelijke en technische activiteitenAdministratieve en ondersteunende dienstenOpenbaar bestuurOnderwijsGezondheidszorg en maatschappelijke dienstverleningKunst, amusement en recreatieOverige dienstenHuishoudens als werkgeverExtraterritoriale organisaties