NACE M
Wetenschappelijke en technische activiteiten: ranglijst per gemeente
Wetenschappelijke en technische activiteiten: 236.368 ondernemingen, oftewel 20,2% van het totaal van het land. Antwerpen staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal ondernemingen
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Antwerpen | 13.570 | 23,9% |
| 2 | Gent | 8.757 | 27,3% |
| 3 | Elsene | 5.520 | 36,2% |
| 4 | Brussel | 5.055 | 22,3% |
| 5 | Ukkel | 4.304 | 37,0% |
| 6 | Luik | 3.325 | 24,3% |
| 7 | Hasselt | 3.075 | 25,8% |
| 8 | Leuven | 2.993 | 27,9% |
| 9 | Brugge | 2.906 | 21,1% |
| 10 | Kortrijk | 2.553 | 25,6% |
| 11 | Schaarbeek | 2.269 | 24,5% |
| 12 | Mechelen | 2.170 | 24,7% |
| 13 | Namen | 2.025 | 21,1% |
| 14 | Etterbeek | 1.998 | 31,3% |
| 15 | Sint-Pieters-Woluwe | 1.805 | 40,3% |
| 16 | Vorst | 1.703 | 30,7% |
| 17 | Sint-Gillis | 1.670 | 30,7% |
| 18 | Roeselare | 1.633 | 20,6% |
| 19 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 1.546 | 30,4% |
| 20 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 1.471 | 18,2% |
| 21 | Aalst | 1.462 | 17,3% |
| 22 | Watermaal-Bosvoorde | 1.400 | 42,3% |
| 23 | Sint-Niklaas | 1.394 | 19,4% |
| 24 | Brasschaat | 1.382 | 29,5% |
| 25 | Bergen | 1.369 | 21,3% |
| 26 | Charleroi | 1.362 | 13,0% |
| 27 | Knokke-Heist | 1.353 | 24,2% |
| 28 | Waterloo | 1.324 | 29,0% |
| 29 | Deinze | 1.321 | 21,7% |
| 30 | Schilde | 1.315 | 34,9% |
| 31 | Anderlecht | 1.161 | 12,6% |
| 32 | Lasne | 1.160 | 37,4% |
| 33 | Waver | 1.153 | 24,9% |
| 34 | Doornik | 1.144 | 20,0% |
| 35 | Oudergem | 1.139 | 32,1% |
| 36 | Waregem | 1.091 | 21,2% |
| 37 | Genk | 1.083 | 17,1% |
| 38 | Eigenbrakel | 1.079 | 24,1% |
| 39 | Oostende | 1.070 | 16,9% |
| 40 | Dilbeek | 1.042 | 20,5% |
| 41 | Merelbeke-Melle | 1.033 | 24,0% |
| 42 | Schoten | 1.012 | 26,1% |
| 43 | Rixensart | 997 | 33,4% |
| 44 | Overijse | 988 | 28,4% |
| 45 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | 953 | 29,8% |
| 46 | Grimbergen | 936 | 20,5% |
| 47 | Sint-Jans-Molenbeek | 896 | 15,0% |
| 48 | Aalter | 895 | 20,1% |
| 49 | Kapellen | 894 | 27,4% |
| 50 | Lokeren | 873 | 17,1% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Watermaal-Bosvoorde | 1.400 | 42,3% |
| 2 | Sint-Pieters-Woluwe | 1.805 | 40,3% |
| 3 | Lasne | 1.160 | 37,4% |
| 4 | Ukkel | 4.304 | 37,0% |
| 5 | Sint-Martens-Latem | 746 | 36,6% |
| 6 | Hove | 388 | 36,3% |
| 7 | Elsene | 5.520 | 36,2% |
| 8 | Schilde | 1.315 | 34,9% |
| 9 | Tervuren | 752 | 34,6% |
| 10 | Terhulpen | 396 | 33,5% |
| 11 | Rixensart | 997 | 33,4% |
| 12 | Hoeilaart | 404 | 32,7% |
| 13 | Oud-Heverlee | 435 | 32,2% |
| 14 | Oudergem | 1.139 | 32,1% |
| 15 | Edegem | 801 | 32,1% |
| 16 | Keerbergen | 597 | 31,9% |
| 17 | Etterbeek | 1.998 | 31,3% |
| 18 | Bonheiden | 621 | 31,0% |
| 19 | Vorst | 1.703 | 30,7% |
| 20 | Sint-Gillis | 1.670 | 30,7% |
| 21 | Chaumont-Gistoux | 575 | 30,6% |
| 22 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 1.546 | 30,4% |
| 23 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | 953 | 29,8% |
| 24 | Brasschaat | 1.382 | 29,5% |
| 25 | Chaudfontaine | 698 | 29,5% |
| 26 | Sint-Genesius-Rode | 756 | 29,2% |
| 27 | Graven | 564 | 29,1% |
| 28 | Waterloo | 1.324 | 29,0% |
| 29 | Boechout | 459 | 28,7% |
| 30 | Overijse | 988 | 28,4% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijWinning van delfstoffenVerwerkende nijverheidElektriciteit, gas en stoomWater- en afvalbeheerBouwnijverheidGroot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsenVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële activiteiten en verzekeringenExploitatie van en handel in onroerend goedAdministratieve en ondersteunende dienstenOpenbaar bestuurOnderwijsGezondheidszorg en maatschappelijke dienstverleningKunst, amusement en recreatieOverige dienstenHuishoudens als werkgeverExtraterritoriale organisaties