NACE R
Kunst, amusement en recreatie: ranglijst per gemeente
Kunst, amusement en recreatie: 46.377 ondernemingen, oftewel 4,0% van het totaal van het land. Antwerpen staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal ondernemingen
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Antwerpen | 3.099 | 5,5% |
| 2 | Gent | 2.306 | 7,2% |
| 3 | Brussel | 887 | 3,9% |
| 4 | Leuven | 650 | 6,1% |
| 5 | Brugge | 620 | 4,5% |
| 6 | Luik | 584 | 4,3% |
| 7 | Elsene | 541 | 3,5% |
| 8 | Hasselt | 484 | 4,1% |
| 9 | Mechelen | 437 | 5,0% |
| 10 | Ukkel | 427 | 3,7% |
| 11 | Kortrijk | 418 | 4,2% |
| 12 | Schaarbeek | 400 | 4,3% |
| 13 | Namen | 379 | 3,9% |
| 14 | Oostende | 354 | 5,6% |
| 15 | Aalst | 342 | 4,0% |
| 16 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 341 | 4,2% |
| 17 | Sint-Niklaas | 317 | 4,4% |
| 18 | Charleroi | 316 | 3,0% |
| 19 | Vorst | 311 | 5,6% |
| 20 | Sint-Gillis | 285 | 5,2% |
| 21 | Roeselare | 280 | 3,5% |
| 22 | Anderlecht | 242 | 2,6% |
| 23 | Sint-Jans-Molenbeek | 239 | 4,0% |
| 24 | Doornik | 226 | 3,9% |
| 25 | Bergen | 220 | 3,4% |
| 26 | Deinze | 214 | 3,5% |
| 27 | Heist-op-den-Berg | 212 | 4,2% |
| 28 | Geel | 208 | 4,7% |
| 29 | Aarschot | 195 | 5,9% |
| 30 | Lier | 193 | 5,0% |
| 31 | Merelbeke-Melle | 193 | 4,5% |
| 32 | Genk | 188 | 3,0% |
| 33 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 186 | 3,7% |
| 34 | Waver | 184 | 4,0% |
| 35 | Lokeren | 183 | 3,6% |
| 36 | Etterbeek | 181 | 2,8% |
| 37 | Waterloo | 176 | 3,9% |
| 38 | Bilzen-Hoeselt | 175 | 3,9% |
| 39 | Mol | 172 | 5,0% |
| 40 | Dilbeek | 172 | 3,4% |
| 41 | Brasschaat | 171 | 3,7% |
| 42 | Knokke-Heist | 170 | 3,0% |
| 43 | Dendermonde | 170 | 4,0% |
| 44 | Eigenbrakel | 163 | 3,6% |
| 45 | Tongeren-Borgloon | 162 | 3,6% |
| 46 | Waregem | 152 | 3,0% |
| 47 | Sint-Truiden | 152 | 3,4% |
| 48 | Oudenaarde | 150 | 4,1% |
| 49 | Beringen | 150 | 3,3% |
| 50 | Mortsel | 149 | 5,9% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Habay | 39 | 7,6% |
| 2 | Gent | 2.306 | 7,2% |
| 3 | Dinant | 72 | 6,2% |
| 4 | Vorselaar | 45 | 6,1% |
| 5 | Leuven | 650 | 6,1% |
| 6 | Virton | 38 | 5,9% |
| 7 | Aarschot | 195 | 5,9% |
| 8 | Bredene | 75 | 5,9% |
| 9 | Mortsel | 149 | 5,9% |
| 10 | Holsbeek | 73 | 5,8% |
| 11 | Boechout | 93 | 5,8% |
| 12 | Vielsalm | 43 | 5,8% |
| 13 | Begijnendijk | 57 | 5,8% |
| 14 | Boom | 73 | 5,7% |
| 15 | De Haan | 79 | 5,7% |
| 16 | Vorst | 311 | 5,6% |
| 17 | Aubange | 29 | 5,6% |
| 18 | Oostende | 354 | 5,6% |
| 19 | Dessel | 55 | 5,6% |
| 20 | Oud-Heverlee | 75 | 5,5% |
| 21 | Hemiksem | 48 | 5,5% |
| 22 | Antwerpen | 3.099 | 5,5% |
| 23 | Grobbendonk | 75 | 5,4% |
| 24 | Bitsingen | 40 | 5,4% |
| 25 | Pepinster | 39 | 5,3% |
| 26 | Rotselaar | 108 | 5,3% |
| 27 | Estaimpuis | 36 | 5,3% |
| 28 | Couvin | 61 | 5,2% |
| 29 | Sint-Gillis | 285 | 5,2% |
| 30 | Herenthout | 50 | 5,2% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijWinning van delfstoffenVerwerkende nijverheidElektriciteit, gas en stoomWater- en afvalbeheerBouwnijverheidGroot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsenVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële activiteiten en verzekeringenExploitatie van en handel in onroerend goedWetenschappelijke en technische activiteitenAdministratieve en ondersteunende dienstenOpenbaar bestuurOnderwijsGezondheidszorg en maatschappelijke dienstverleningOverige dienstenHuishoudens als werkgeverExtraterritoriale organisaties