NACE N
Administratieve en ondersteunende diensten: ranglijst per gemeente
Administratieve en ondersteunende diensten: 76.113 ondernemingen, oftewel 6,5% van het totaal van het land. Antwerpen staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal ondernemingen
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Antwerpen | 3.343 | 5,9% |
| 2 | Gent | 1.838 | 5,7% |
| 3 | Brussel | 1.365 | 6,0% |
| 4 | Brugge | 890 | 6,5% |
| 5 | Elsene | 827 | 5,4% |
| 6 | Hasselt | 704 | 5,9% |
| 7 | Kortrijk | 656 | 6,6% |
| 8 | Luik | 656 | 4,8% |
| 9 | Anderlecht | 620 | 6,7% |
| 10 | Ukkel | 619 | 5,3% |
| 11 | Schaarbeek | 599 | 6,5% |
| 12 | Namen | 599 | 6,2% |
| 13 | Leuven | 584 | 5,4% |
| 14 | Charleroi | 577 | 5,5% |
| 15 | Mechelen | 524 | 6,0% |
| 16 | Aalst | 510 | 6,0% |
| 17 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 506 | 6,2% |
| 18 | Roeselare | 505 | 6,4% |
| 19 | Sint-Niklaas | 443 | 6,2% |
| 20 | Deinze | 442 | 7,2% |
| 21 | Doornik | 392 | 6,8% |
| 22 | Genk | 387 | 6,1% |
| 23 | Dilbeek | 386 | 7,6% |
| 24 | Etterbeek | 379 | 5,9% |
| 25 | Zaventem | 368 | 6,6% |
| 26 | Grimbergen | 363 | 7,9% |
| 27 | Sint-Jans-Molenbeek | 362 | 6,0% |
| 28 | Knokke-Heist | 360 | 6,4% |
| 29 | Waregem | 349 | 6,8% |
| 30 | Waver | 337 | 7,3% |
| 31 | Bergen | 336 | 5,2% |
| 32 | Heist-op-den-Berg | 333 | 6,6% |
| 33 | Eigenbrakel | 332 | 7,4% |
| 34 | Vorst | 327 | 5,9% |
| 35 | Brasschaat | 324 | 6,9% |
| 36 | Oostende | 319 | 5,0% |
| 37 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 314 | 6,2% |
| 38 | Lokeren | 313 | 6,1% |
| 39 | Bilzen-Hoeselt | 311 | 7,0% |
| 40 | Tielt | 305 | 7,1% |
| 41 | Tongeren-Borgloon | 287 | 6,4% |
| 42 | Waterloo | 285 | 6,3% |
| 43 | Schilde | 283 | 7,5% |
| 44 | Geel | 283 | 6,4% |
| 45 | Evergem | 282 | 7,9% |
| 46 | Asse | 280 | 6,4% |
| 47 | Sint-Gillis | 279 | 5,1% |
| 48 | Dendermonde | 277 | 6,5% |
| 49 | Overijse | 273 | 7,8% |
| 50 | Sint-Truiden | 269 | 5,9% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Huldenberg | 123 | 10,2% |
| 2 | Yvoir | 88 | 9,9% |
| 3 | Roosdaal | 123 | 9,9% |
| 4 | Kampenhout | 142 | 9,5% |
| 5 | Zemst | 217 | 9,4% |
| 6 | Brunehaut | 58 | 9,3% |
| 7 | Steenokkerzeel | 109 | 9,2% |
| 8 | Eghezée | 157 | 9,1% |
| 9 | Chapelle-lez-Herlaimont | 81 | 9,1% |
| 10 | Rumst | 158 | 9,1% |
| 11 | Perwijs | 104 | 9,0% |
| 12 | Orp-Jauche | 79 | 9,0% |
| 13 | Court-Saint-Etienne | 108 | 9,0% |
| 14 | Haacht | 146 | 9,0% |
| 15 | Les Bons Villers | 87 | 8,9% |
| 16 | Pepinster | 65 | 8,9% |
| 17 | Brakel | 146 | 8,9% |
| 18 | Zoersel | 246 | 8,8% |
| 19 | Edingen | 108 | 8,8% |
| 20 | Sint-Agatha-Berchem | 195 | 8,7% |
| 21 | Villers-la-Ville | 118 | 8,7% |
| 22 | Schelle | 71 | 8,7% |
| 23 | Kapelle-op-den-Bos | 83 | 8,7% |
| 24 | Walhain | 90 | 8,7% |
| 25 | Sombreffe | 72 | 8,6% |
| 26 | Quévy | 63 | 8,6% |
| 27 | Avelgem | 90 | 8,6% |
| 28 | Kortenberg | 175 | 8,6% |
| 29 | Neufchâteau | 68 | 8,5% |
| 30 | Bertem | 92 | 8,3% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijWinning van delfstoffenVerwerkende nijverheidElektriciteit, gas en stoomWater- en afvalbeheerBouwnijverheidGroot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsenVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële activiteiten en verzekeringenExploitatie van en handel in onroerend goedWetenschappelijke en technische activiteitenOpenbaar bestuurOnderwijsGezondheidszorg en maatschappelijke dienstverleningKunst, amusement en recreatieOverige dienstenHuishoudens als werkgeverExtraterritoriale organisaties