NACE Q
Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening: ranglijst per gemeente
Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening: 54.061 ondernemingen, oftewel 4,6% van het totaal van het land. Antwerpen staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal ondernemingen
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Antwerpen | 2.139 | 3,8% |
| 2 | Gent | 1.633 | 5,1% |
| 3 | Brugge | 900 | 6,5% |
| 4 | Leuven | 856 | 8,0% |
| 5 | Luik | 807 | 5,9% |
| 6 | Hasselt | 741 | 6,2% |
| 7 | Namen | 618 | 6,4% |
| 8 | Ukkel | 610 | 5,2% |
| 9 | Brussel | 556 | 2,5% |
| 10 | Kortrijk | 502 | 5,0% |
| 11 | Charleroi | 495 | 4,7% |
| 12 | Mechelen | 486 | 5,5% |
| 13 | Aalst | 405 | 4,8% |
| 14 | Elsene | 392 | 2,6% |
| 15 | Roeselare | 370 | 4,7% |
| 16 | Bergen | 368 | 5,7% |
| 17 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 363 | 4,5% |
| 18 | Genk | 356 | 5,6% |
| 19 | Sint-Niklaas | 346 | 4,8% |
| 20 | Doornik | 313 | 5,5% |
| 21 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 301 | 5,9% |
| 22 | Anderlecht | 300 | 3,2% |
| 23 | Oostende | 298 | 4,7% |
| 24 | Schaarbeek | 293 | 3,2% |
| 25 | Brasschaat | 275 | 5,9% |
| 26 | Deinze | 269 | 4,4% |
| 27 | Heist-op-den-Berg | 262 | 5,2% |
| 28 | Merelbeke-Melle | 257 | 6,0% |
| 29 | Eigenbrakel | 247 | 5,5% |
| 30 | Waterloo | 244 | 5,4% |
| 31 | Schoten | 231 | 6,0% |
| 32 | Geel | 226 | 5,1% |
| 33 | Etterbeek | 223 | 3,5% |
| 34 | Dilbeek | 222 | 4,4% |
| 35 | Ieper | 222 | 5,4% |
| 36 | Sint-Pieters-Woluwe | 220 | 4,9% |
| 37 | Waver | 220 | 4,8% |
| 38 | Sint-Truiden | 217 | 4,8% |
| 39 | Tongeren-Borgloon | 217 | 4,8% |
| 40 | Herent | 215 | 8,8% |
| 41 | Lier | 213 | 5,5% |
| 42 | Waregem | 213 | 4,1% |
| 43 | Oostkamp | 209 | 5,9% |
| 44 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | 201 | 6,3% |
| 45 | Chaudfontaine | 195 | 8,2% |
| 46 | Bilzen-Hoeselt | 195 | 4,4% |
| 47 | Verviers | 192 | 5,6% |
| 48 | Beringen | 192 | 4,2% |
| 49 | Vorst | 191 | 3,4% |
| 50 | Mol | 190 | 5,6% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Neupré | 108 | 9,8% |
| 2 | Herent | 215 | 8,8% |
| 3 | Esneux | 113 | 8,6% |
| 4 | Holsbeek | 104 | 8,3% |
| 5 | Chaudfontaine | 195 | 8,2% |
| 6 | Leuven | 856 | 8,0% |
| 7 | Aarlen | 113 | 8,0% |
| 8 | Court-Saint-Etienne | 93 | 7,8% |
| 9 | Ham-sur-Heure-Nalinnes | 111 | 7,7% |
| 10 | Hove | 82 | 7,7% |
| 11 | Lubbeek | 141 | 7,6% |
| 12 | Oud-Heverlee | 102 | 7,5% |
| 13 | Gerpinnes | 96 | 7,5% |
| 14 | Chastre | 63 | 7,3% |
| 15 | Habay | 37 | 7,3% |
| 16 | Mortsel | 184 | 7,3% |
| 17 | Trooz | 52 | 7,2% |
| 18 | Montigny-le-Tilleul | 59 | 7,2% |
| 19 | Rotselaar | 144 | 7,1% |
| 20 | Juprelle | 65 | 7,1% |
| 21 | Edegem | 175 | 7,0% |
| 22 | Sprimont | 137 | 7,0% |
| 23 | Bertem | 77 | 7,0% |
| 24 | Alken | 105 | 6,9% |
| 25 | Messancy | 28 | 6,9% |
| 26 | Profondeville | 90 | 6,8% |
| 27 | Boechout | 107 | 6,7% |
| 28 | Bonheiden | 134 | 6,7% |
| 29 | Haacht | 108 | 6,6% |
| 30 | Yvoir | 59 | 6,6% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijWinning van delfstoffenVerwerkende nijverheidElektriciteit, gas en stoomWater- en afvalbeheerBouwnijverheidGroot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsenVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële activiteiten en verzekeringenExploitatie van en handel in onroerend goedWetenschappelijke en technische activiteitenAdministratieve en ondersteunende dienstenOpenbaar bestuurOnderwijsKunst, amusement en recreatieOverige dienstenHuishoudens als werkgeverExtraterritoriale organisaties