NACE L
Exploitatie van en handel in onroerend goed: ranglijst per gemeente
Exploitatie van en handel in onroerend goed: 35.939 ondernemingen, oftewel 3,1% van het totaal van het land. Antwerpen staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal ondernemingen
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Antwerpen | 1.800 | 3,2% |
| 2 | Gent | 1.046 | 3,3% |
| 3 | Brussel | 864 | 3,8% |
| 4 | Elsene | 861 | 5,6% |
| 5 | Ukkel | 637 | 5,5% |
| 6 | Brugge | 547 | 4,0% |
| 7 | Luik | 513 | 3,7% |
| 8 | Knokke-Heist | 502 | 9,0% |
| 9 | Hasselt | 440 | 3,7% |
| 10 | Kortrijk | 384 | 3,9% |
| 11 | Leuven | 345 | 3,2% |
| 12 | Charleroi | 337 | 3,2% |
| 13 | Namen | 337 | 3,5% |
| 14 | Oostende | 287 | 4,5% |
| 15 | Aalst | 268 | 3,2% |
| 16 | Waterloo | 254 | 5,6% |
| 17 | Roeselare | 250 | 3,2% |
| 18 | Sint-Pieters-Woluwe | 248 | 5,5% |
| 19 | Brasschaat | 247 | 5,3% |
| 20 | Etterbeek | 246 | 3,8% |
| 21 | Mechelen | 245 | 2,8% |
| 22 | Schilde | 239 | 6,3% |
| 23 | Bergen | 237 | 3,7% |
| 24 | Sint-Niklaas | 228 | 3,2% |
| 25 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 227 | 2,8% |
| 26 | Anderlecht | 226 | 2,4% |
| 27 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 215 | 4,2% |
| 28 | Koksijde | 213 | 8,0% |
| 29 | Schaarbeek | 203 | 2,2% |
| 30 | Waregem | 200 | 3,9% |
| 31 | Waver | 197 | 4,3% |
| 32 | Lasne | 197 | 6,4% |
| 33 | Doornik | 188 | 3,3% |
| 34 | Watermaal-Bosvoorde | 184 | 5,6% |
| 35 | Schoten | 182 | 4,7% |
| 36 | Sint-Martens-Latem | 178 | 8,7% |
| 37 | Deinze | 178 | 2,9% |
| 38 | Genk | 176 | 2,8% |
| 39 | Eigenbrakel | 172 | 3,8% |
| 40 | Oudergem | 164 | 4,6% |
| 41 | Dilbeek | 164 | 3,2% |
| 42 | Merelbeke-Melle | 156 | 3,6% |
| 43 | Sint-Gillis | 150 | 2,8% |
| 44 | Sint-Truiden | 147 | 3,2% |
| 45 | Kapellen | 144 | 4,4% |
| 46 | Vorst | 144 | 2,6% |
| 47 | Heist-op-den-Berg | 134 | 2,6% |
| 48 | Moeskroen | 134 | 3,8% |
| 49 | Zaventem | 129 | 2,3% |
| 50 | Ieper | 129 | 3,1% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Knokke-Heist | 502 | 9,0% |
| 2 | Sint-Martens-Latem | 178 | 8,7% |
| 3 | Koksijde | 213 | 8,0% |
| 4 | Nieuwpoort | 94 | 6,6% |
| 5 | Lasne | 197 | 6,4% |
| 6 | Schilde | 239 | 6,3% |
| 7 | De Haan | 80 | 5,8% |
| 8 | Elsene | 861 | 5,6% |
| 9 | Waterloo | 254 | 5,6% |
| 10 | Watermaal-Bosvoorde | 184 | 5,6% |
| 11 | De Panne | 55 | 5,5% |
| 12 | Sint-Pieters-Woluwe | 248 | 5,5% |
| 13 | Ukkel | 637 | 5,5% |
| 14 | Middelkerke | 117 | 5,3% |
| 15 | Brasschaat | 247 | 5,3% |
| 16 | Neupré | 56 | 5,1% |
| 17 | Terhulpen | 59 | 5,0% |
| 18 | Waasmunster | 81 | 4,8% |
| 19 | Chaudfontaine | 112 | 4,7% |
| 20 | Schoten | 182 | 4,7% |
| 21 | Oudergem | 164 | 4,6% |
| 22 | Oostende | 287 | 4,5% |
| 23 | Kapellen | 144 | 4,4% |
| 24 | Keerbergen | 82 | 4,4% |
| 25 | Waver | 197 | 4,3% |
| 26 | Rixensart | 127 | 4,2% |
| 27 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 215 | 4,2% |
| 28 | Gerpinnes | 54 | 4,2% |
| 29 | Genepiën | 89 | 4,2% |
| 30 | Deerlijk | 71 | 4,2% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijWinning van delfstoffenVerwerkende nijverheidElektriciteit, gas en stoomWater- en afvalbeheerBouwnijverheidGroot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsenVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële activiteiten en verzekeringenWetenschappelijke en technische activiteitenAdministratieve en ondersteunende dienstenOpenbaar bestuurOnderwijsGezondheidszorg en maatschappelijke dienstverleningKunst, amusement en recreatieOverige dienstenHuishoudens als werkgeverExtraterritoriale organisaties