NACE G
Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen: ranglijst per gemeente
Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen: 175.140 ondernemingen, oftewel 15,0% van het totaal van het land. Antwerpen staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal ondernemingen
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Antwerpen | 9.897 | 17,4% |
| 2 | Gent | 3.594 | 11,2% |
| 3 | Brussel | 3.459 | 15,3% |
| 4 | Charleroi | 2.423 | 23,1% |
| 5 | Luik | 2.380 | 17,4% |
| 6 | Elsene | 1.949 | 12,8% |
| 7 | Brugge | 1.920 | 14,0% |
| 8 | Anderlecht | 1.852 | 20,1% |
| 9 | Hasselt | 1.586 | 13,3% |
| 10 | Ukkel | 1.461 | 12,6% |
| 11 | Kortrijk | 1.446 | 14,5% |
| 12 | Namen | 1.402 | 14,6% |
| 13 | Schaarbeek | 1.377 | 14,9% |
| 14 | Aalst | 1.343 | 15,9% |
| 15 | Roeselare | 1.342 | 16,9% |
| 16 | Sint-Niklaas | 1.228 | 17,1% |
| 17 | Mechelen | 1.211 | 13,8% |
| 18 | Sint-Jans-Molenbeek | 1.195 | 20,0% |
| 19 | Bergen | 1.140 | 17,7% |
| 20 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 1.135 | 14,0% |
| 21 | Genk | 1.083 | 17,1% |
| 22 | Leuven | 1.079 | 10,1% |
| 23 | Oostende | 1.026 | 16,2% |
| 24 | Doornik | 1.005 | 17,5% |
| 25 | Zaventem | 951 | 17,2% |
| 26 | Knokke-Heist | 899 | 16,1% |
| 27 | Waregem | 896 | 17,4% |
| 28 | La Louvière | 823 | 19,5% |
| 29 | Sint-Truiden | 815 | 18,0% |
| 30 | Heist-op-den-Berg | 800 | 15,8% |
| 31 | Deinze | 780 | 12,8% |
| 32 | Moeskroen | 773 | 21,6% |
| 33 | Waver | 765 | 16,6% |
| 34 | Dilbeek | 756 | 14,9% |
| 35 | Lokeren | 748 | 14,6% |
| 36 | Beringen | 746 | 16,3% |
| 37 | Bilzen-Hoeselt | 723 | 16,2% |
| 38 | Tongeren-Borgloon | 713 | 15,8% |
| 39 | Sint-Gillis | 706 | 13,0% |
| 40 | Eigenbrakel | 700 | 15,6% |
| 41 | Waterloo | 691 | 15,2% |
| 42 | Brasschaat | 679 | 14,5% |
| 43 | Verviers | 679 | 19,8% |
| 44 | Etterbeek | 677 | 10,6% |
| 45 | Dendermonde | 661 | 15,6% |
| 46 | Aalter | 661 | 14,9% |
| 47 | Geel | 655 | 14,7% |
| 48 | Vorst | 654 | 11,8% |
| 49 | Grimbergen | 632 | 13,8% |
| 50 | Turnhout | 628 | 16,8% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Ondernemingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Quaregnon | 226 | 26,8% |
| 2 | Farciennes | 123 | 26,1% |
| 3 | Colfontaine | 190 | 24,4% |
| 4 | Châtelet | 370 | 23,3% |
| 5 | Charleroi | 2.423 | 23,1% |
| 6 | Dison | 173 | 22,3% |
| 7 | Frameries | 247 | 21,9% |
| 8 | Sambreville | 402 | 21,7% |
| 9 | Aiseau-Presles | 162 | 21,7% |
| 10 | Moeskroen | 773 | 21,6% |
| 11 | Herstal | 496 | 21,5% |
| 12 | Messancy | 86 | 21,3% |
| 13 | Saint-Ghislain | 340 | 20,9% |
| 14 | Ans | 406 | 20,9% |
| 15 | Dour | 186 | 20,8% |
| 16 | Seraing | 595 | 20,6% |
| 17 | Aartselaar | 412 | 20,5% |
| 18 | Grâce-Hollogne | 311 | 20,5% |
| 19 | Saint-Nicolas | 182 | 20,4% |
| 20 | Fléron | 216 | 20,3% |
| 21 | Courcelles | 375 | 20,3% |
| 22 | Fleurus | 353 | 20,2% |
| 23 | Wommelgem | 394 | 20,1% |
| 24 | Anderlecht | 1.852 | 20,1% |
| 25 | Erquelinnes | 106 | 20,0% |
| 26 | Sint-Jans-Molenbeek | 1.195 | 20,0% |
| 27 | Verviers | 679 | 19,8% |
| 28 | Philippeville | 175 | 19,6% |
| 29 | Beyne-Heusay | 133 | 19,6% |
| 30 | La Louvière | 823 | 19,5% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijWinning van delfstoffenVerwerkende nijverheidElektriciteit, gas en stoomWater- en afvalbeheerBouwnijverheidVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële activiteiten en verzekeringenExploitatie van en handel in onroerend goedWetenschappelijke en technische activiteitenAdministratieve en ondersteunende dienstenOpenbaar bestuurOnderwijsGezondheidszorg en maatschappelijke dienstverleningKunst, amusement en recreatieOverige dienstenHuishoudens als werkgeverExtraterritoriale organisaties